CYWILIZACJA

BARDZO DRAMATYCZNY APEL MATKI MAŁEGO STASIA:URATUJCIE MOJE DZIECKO!

Chłopiec cierpi na neuroblastomę IV stopnia z przerzutami do szpiku i kości. I potrzebuje pieniędzy na leczenie. Matka chłopca już traci nadzieję, więc głośno prosi o pomoc! 

„Staś umiera na raka, a ja matka, muszę zdobyć niewyobrażalne pieniądze, by dać mu 50% szans. Tyle właśnie szans na przeżycie mogą dostać dzieci chore na śmiertelny nowotwór – neuroblastomę” – pisze mama chłopca.

Pamiętam, kiedy lekarz pierwszy raz przyszedł do mnie z diagnozą. Myślałam, że po tylu miesiącach poszukiwań poczuję ulgę, a omal nie straciłam przytomności. Lekarz kazał mi usiąść i odczytał diagnozę, powiedział, że teraz Staś będzie walczył o życie” – wspomina.

Leczenie Stasia jest bardzo ciężkie. Chłopca czeka 8 cykli chemioterapii, potem usunięcie chirurgiczne guza, następnie pobór komórek macierzystych, po których otrzyma tzw. mega-chemię z autoprzeszczepem. „Jeśli ten etap leczenia się powiedzie i nie nastąpią komplikacje, konieczne będzie specjalne leczenie immunologiczne, które zmobilizuje organizm do walki i zniweluje ryzyko wznowy” – pisze mama i dodaje, że właśnie tu zaczyna się wielki dramat.

„Cena za takie leczenie to milion złotych, ale chodzi tutaj o życie mojego dziecka. Mogę zdobyć dla niego 50 proc. szans, na to by dorósł, by kiedyś zapomniał o piekle, w jakim tkwi teraz, by założył rodzinę. Niestety immunoterapia nie jest w Polsce refundowana, a jej koszt jest niewyobrażalnie wysoki” – wyjaśnia i apeluje o pomoc.

„To mały wystraszony 8-latek, który heroicznie walczy, by przetrwać kolejną chemię. Jeśli mu nie pomogę przegra, a ja będę wtedy przy nim i patrząc mu w oczy, będę wiedziała, że nie dałam rady wykorzystać jedynej szansy…” – dodaje.

sksl/onet

Komentarze

Zobacz także

Naprawdę chcecie wychować dzieci na kaleki? Czas zmienić absurdalne przepisy…

Redakcja malydziennik

Twierdził, że to "szatan przebrany za niemowlę". Tragiczny finał adopcji dziewczynki przez parę homoseksulaistów

Redakcja malydziennik

Uważaj na NIEBIESKIEGO WIELORYBA. Może zaatakować Twoje dziecko…

Ładuję....