POLITYKA

Austria nie chce muzułmanów. Politycy prześcigają się w antyimigranckich hasłach, ludzie nie chcą ich w sąsiedztwie, a prasa podkreśla wysokie koszty programu relokacji

W październiku odbędą się wybory parlamentarne w Austrii. Liderzy partii prześcigają się antyimigranckich hasłach, bo wiedzą, że może to im przynieść korzyści polityczne.

Sytuację zaogniła rocznica odsieczy wiedeńskiej. Lider ruchu Identitaren mówił: "dziś znów musimy bronić naszego kraju". Z kolei blisko 30% Austriaków nie chce, aby w ich sąsiedztwie mieszkali muzułmanie. Jest to wynik odbiegający od innych krajów Europy Zachodniej, które nie widzą związanego z tym problemu.

 

Prasa natomiast informuje o "rosnących kosztach uchodźców", gwałtach, a także wpływu migracji na rosnącą ilość ataków terrorystycznych w Europie. O tych kwestiach z niepokojem opowiada dziennikarka AFP. Ponadto lider konserwatywnej Austriackiej Partii Ludowej, Sebastian Kurz, zapowiada, że po zwycięstwie zamknie wszystkie islamskie przedszkola, które tworzą "paralelne społeczności".

 

To właśnie jego partia ma największe szanse na zwycięstwo. Z kolei obecny socjalistyczny premier Christian Kern w spocie odpowiada na zarzut "nie jestem rasistą, ale… nieakceptowalne jest, że ludzie noszą burki, a ja jestem pełen obaw we własnych kraju", że "każdy musi przestrzegać naszych reguł".

 

Partia Wolności, która ma zająć miejsce na podium jasno deklaruje: "nie ma miejsca dla islamu w Austrii". Muzułmanie obawiają się tej retoryki – kwestia islamu zawsze pojawia się w negatywnym świetle. Obecnie Austria liczy 8.750.000 mieszkańców. 700.000 to muzułmanie, a liczba ta podwoiła się od 2001 roku.

 

Na podstawie tego kraju jasno widzimy, że podstawowym problemem Europy jest próba zamachu na wolność słowa – bo dlaczego nie można ostrzegać przed rzeczami, które istnieją naprawdę?

Źródło: thelocal.at

Komentarze

Zobacz także

Fatalna kraksa autobusu w Niemczech, pojazd DOSZCZĘTNIE spłonął. Policja nie wie, co stało się z 17 osobami, pozostałe…

Angelo, nie odchodź! Polska Cię potrzebuje

Redakcja malydziennik

Kolejny atak terrorystyczny w Hamburgu! Zamachowiec krzyczał…

Ładuję....