CYWILIZACJA

Australijczycy zwariowali! Chcą zrównać związki homoseksualne z tradycyjnymi małżeństwami!

Australijskie społeczeństwo zostało podzielone, na zwolenników i przeciwników homoseksualizmu. Ci pierwsi chcą, aby związki osób tej samej płci były nie tylko legalne, ale i równe tradycyjnemu małżeństwu. Od wielu miesięcy na wyspie trwa gorąca debata na temat ewentualnego przyznania takich praw gejom.

W niedzielę 10 września, w Sydney odbyła się pikieta zwolenników zalegalizowania związków homoseksualnych na wzór tradycyjnych małżeństw. Podobno w wydarzeniu wzięła udział rekordowa liczba 20 000 osób. Akcję popiera premier Australii Malcolm Turnbull. „Wielu ludzi zagłosuje na „tak”, podobnie jak ja, ponieważ uważają, że prawo do zawarcia związku małżeńskiego jest konserwatywnym ideałem, podobnie jak większość innych zasad”. Słowa premiera stoją w opozycji do byłego premiera Johna Howarda, który oficjalnie opowiedział się przeciwko kampanii.

Organizatorzy pikiety, byli zachwyceni frekwencją, według nich było to najliczniejsza tego typu akcja w Australii. Cat Rose, działaczka stowarzyszenia na rzecz homofobii, powiedziała „Jesteśmy zaskoczeni odpowiedzią [na event]. Siła, która dziś została pokazana, stawia nas na dobrej pozycji, aby wygrać tę walkę w ciągu kilku najbliższych miesięcy”.  Zdaniem organizatorów był to zarazem pokaz woli narodu. Co ciekawe policja uchyla się od podania oficjalnej liczby uczestników wydarzenia.

Od roku 2009 w Australii istnieje prawo do zawierania konkubinatów homoseksualnych. Oznacza to, że takie związki posiadają tylko część praw tradycyjnych małżeństw. Wcześniej w 2004 roku, rząd australijski za namową ówczesnego premiera Johna Howarda, wprowadził do konstytucji poprawkę zabraniającą zawierania „homoseksualnych małżeństw”. Mimo możliwości zawierania konkubinatów, środowisko gejowskie nie jest zadowolone i żąda rozszerzenia praw tak, aby osoby tej samej płci mogły zawrzeć normalne małżeństwo.

WIĘCEJ CZYTAJ TUTAJ

Źródło: swiato-podglad.pl

Komentarze

Zobacz także

Ranking najbardziej niezdrowych krajów świata! Nie zgadniesz gdzie Polacy

Redakcja malydziennik

Jeżeli jesteś świadkiem przemocy domowej – reaguj! "Jesteśmy im bardzo wdzięczni za tę odwagę i gotowość do ujawniania"

Redakcja malydziennik

Możliwa nowa wojna na Bałkanach. Powstaje nowa armia w Europie

Redakcja malydziennik
Ładuję....