CYWILIZACJA

Atak na Uniwersytecie w Ohio to kolejny akt dżihadu? Sprawcą muzułmanin

O strzelaninie na Uniwersytecie w Ohio wciąż niewiele wiadomo. Jednak policyjne źródła przyznają, że sprawcą prawdopodobnie był muzułmanin, a atak był przygotowany.

Atak, w którym osiem osób zostało rannych prawdopodobnie został przeprowadzony przez Mohameda Alego, dwudziestoletniego mężczyznę, uchodźcę z Somalii. I choć policja wciąż nie potwierdza motywów nie jest wykluczone, że był to akt dżihadu. 

 

 

Alarm z powodu uzbrojonego napastnika przebywającego w kampusie uniwersyteckim w mieście Columbus w Ohio na wschodzie USA ogłosiły w poniedziałek miejscowe władze. Został on odwołany, a telewizja NBC podała, że napastnika zabito. Osiem osób zostało rannych.

 

Według telewizji NBC, siedem hospitalizowanych osób jest w stanie stabilnym; jedna – w stanie poważnym. Telewizja podała, że część poszkodowanych ma rany kłute zadane najpewniej dużym nożem.

 

"Odwołujemy polecenie ukrycia się. Kampus jest już zabezpieczony" – podały na Twitterze służby reagowania kryzysowego uniwersytetu stanowego Ohio. Dodano, że wszystkie poniedziałkowe zajęcia zostały odwołane.

 

Alarm ogłoszono tuż przed godz. 10 czasu lokalnego. Na miejsce przyjechały liczne radiowozy i pojazdy straży pożarnej. Nie było informacji o wybuchu paniki w kampusie. Z doniesień na Twitterze wynika, że studenci zastosowali się do poleceń władz, np. barykadując się w salach uczelni.

 

Uniwersytet stanowy Ohio należy do największych uczelni w USA; w kampusie głównym w Columbus studiuje blisko 60 tys. studentów. 

 

Bsz/JihadWatch/PAP

Źródło:

Komentarze

Zobacz także

Tego nikt się nie spodziewał! Wirus Petya jest groźniejszy niż sądzono

Redakcja malydziennik

KONIECZNIE ZOBACZ! Oto 10 oznak tego, że masz zatruty organizm

Redakcja malydziennik

TRAGICZNY wypadek na drodze krajowej DK91! Nie żyje…

Adam Gaafar
Ładuję....