CYWILIZACJA

Atak na Uniwersytecie w Ohio to kolejny akt dżihadu? Sprawcą muzułmanin

O strzelaninie na Uniwersytecie w Ohio wciąż niewiele wiadomo. Jednak policyjne źródła przyznają, że sprawcą prawdopodobnie był muzułmanin, a atak był przygotowany.

Atak, w którym osiem osób zostało rannych prawdopodobnie został przeprowadzony przez Mohameda Alego, dwudziestoletniego mężczyznę, uchodźcę z Somalii. I choć policja wciąż nie potwierdza motywów nie jest wykluczone, że był to akt dżihadu. 

 

 

Alarm z powodu uzbrojonego napastnika przebywającego w kampusie uniwersyteckim w mieście Columbus w Ohio na wschodzie USA ogłosiły w poniedziałek miejscowe władze. Został on odwołany, a telewizja NBC podała, że napastnika zabito. Osiem osób zostało rannych.

 

Według telewizji NBC, siedem hospitalizowanych osób jest w stanie stabilnym; jedna – w stanie poważnym. Telewizja podała, że część poszkodowanych ma rany kłute zadane najpewniej dużym nożem.

 

"Odwołujemy polecenie ukrycia się. Kampus jest już zabezpieczony" – podały na Twitterze służby reagowania kryzysowego uniwersytetu stanowego Ohio. Dodano, że wszystkie poniedziałkowe zajęcia zostały odwołane.

 

Alarm ogłoszono tuż przed godz. 10 czasu lokalnego. Na miejsce przyjechały liczne radiowozy i pojazdy straży pożarnej. Nie było informacji o wybuchu paniki w kampusie. Z doniesień na Twitterze wynika, że studenci zastosowali się do poleceń władz, np. barykadując się w salach uczelni.

 

Uniwersytet stanowy Ohio należy do największych uczelni w USA; w kampusie głównym w Columbus studiuje blisko 60 tys. studentów. 

 

Bsz/JihadWatch/PAP

Źródło:

Komentarze

Zobacz także

PILNE!! Naukowcy apelują do Morawieckiego – NIE ZABIJAĆ DZIKÓW. PETYCJA i list

Redakcja malydziennik

Kierowca oskarżony o morderstwo Iwony Wieczorek mówi wprost: to nie ja, mogę spojrzeć jej matce w oczy

Redakcja malydziennik

Co za tragedia! Amerykanin świętował w Barcelonie rocznicę ślubu, zginął z rąk terrorystów

Redakcja malydziennik
Ładuję....