ARCHIWUM

Atak na Polskę. „Analizujemy…"

Analizujemy, czy zakłócenia, jeśli chodzi o sieć, wynikają z jakiegoś ataku, czy ich przyczyny wynikały z czegoś innego – podkreślił w środę rzecznik rządu Rafał Bochenek, odnosząc się do informacji o atakach cybernetycznych w Europie i Polsce.

Premier Beata Szydło zwołała na środę na godz. 11 Rządowy Zespół Zarządzania Kryzysowego w związku z atakami cybernetycznymi w Europie i w Polsce. We wtorek Bochenek mówił PAP, że pojawiają się pewne sygnały, które spływają od pojedynczych firm o podejrzeniu ataku cybernetycznego.

 

Bochenek pytany w środę w Radiu Plus o skalę ataków, podkreślił, że tę sytuację analizują polskie służby. "Do tych ataków doszło już wczoraj, takie sygnały docierały do nas z wielu krajów europejskich, ta sytuacja jest również analizowana w Polsce" – podkreślił. 

 

"Jeśli chodzi o Polskę, rzeczywiście pojawiły się pojedyncze sygnały z niektórych firm, my tę sytuację analizujemy, czy rzeczywiście zakłócenia, jeśli chodzi o sieć wynikają właśnie z jakiegoś ataku, czy ich przyczyny wynikały z czegoś innego" – dodał rzecznik rządu. 

 

Jak oświadczył, Rządowy Zespół Zarządzania Kryzysowego będzie "doskonałą okazją, żeby przedyskutować te sprawy". 

 

Systemy komputerowe – m.in. na Ukrainie, Danii, Wlk. Brytanii i Holandii – padły we wtorek ofiarą cyberataków. Szwajcarskie służby ds. cyberbezpieczeństwa podały po południu, że za awarie systemów komputerowych, do których doszło we wtorek w Europie, odpowiedzialny jest wirus typu ransomware znany jako Petya. (PAP)

Źródło: PAP

Komentarze

Zobacz także

W Manchesterze pojmano podejrzanego o terroryzm! Mężczyzna ma…

Redakcja malydziennik

PRAWDZIWE Orędzie Matki Bożej La Salette. Jeśli się nie nawrócicie…

Redakcja malydziennik

Gotowi na Armagedon? 12 demonstracji w jednym miejscu.

Redakcja malydziennik
Ładuję....