ARCHIWUM

Atak na biuro PiS w Szczecinie!

Nieznani sprawcy oblali czerwoną farbą drzwi wejściowe oraz elewację szczecińskie biuro posłów PiS Joachima Brudzińskiego oraz Leszka Dobrzyńskiego. Policja poinformowała w środę PAP, że trwa postępowanie wyjaśniające okoliczności zniszczenia mienia.

„Pracowniczka szczecińskiej siedziby Prawa i Sprawiedliwości około godz. 8 zauważyła, że na drzwiach wejściowych oraz na elewacji budynku znajduje się czerwona farba. Wezwani na miejsce policjanci przyjęli zawiadomienie o uszkodzeniu mienia” – powiedział rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie Przemysław Kimon.

 

Dodał, że funkcjonariusze wykonali oględziny. Obecnie trwa postępowanie w celu ustalenia sprawcy. Kimon zaznaczył, że budynek nie był monitorowany. „Będziemy sprawdzać okoliczne zapisy z kamer, które być może pozwolą ustalić osobę, która za to odpowiada” – wyjaśnił.

 

„Atak na biuro poselskie jest napaścią polityczną” – powiedział PAP poseł Dobrzyński. Jak przyznał, nie wie kto mógłby stać za tym incydentem. Według niego „był to atak spowodowany różnicami politycznymi”.

 

„Polityka nienawiści i agresji zbiera owoce. Ktoś nakręca tę sprężynę. Niektórzy nie wytrzymują takiej propagandy, czytają o niej w +Gazecie Wyborczej+, może oglądają w TVN, a może w gazecie Tomasza Lisa, a może słuchają kolejnej wypowiedzi polityka i teraz mamy tego efekt. Gdzieś ta sprężyna się urwała” – dodał polityk PiS.

 

Poseł przypomniał, że nie jest to pierwszy atak na budynek Prawa i Sprawiedliwości. „Efektem nienawiści wobec naszej partii był atak na siedzibę w Łodzi, potem na Krakowskim Przedmieściu, teraz mamy Szczecin” – powiedział.

 

Dobrzyński powiedział, że do szczecińskiego biura PiS do tej pory nie docierały żadne listy z pogróżkami, ale zaznaczył, że „niewybredne wypowiedzi oraz komentarze na Facebooku czy Twitterze są codziennością”. (PAP)

 

 

Źródło: PAP

Komentarze

Zobacz także

Hipokryzja niemieckiej telewizji ZDF

Redakcja malydziennik

Kościół bezkompromisowo o wolnych niedzielach: „ustawa nie jest satysfakcjonująca”!

Redakcja malydziennik

Hejt na matki i rodziny lekiem na własne kompleksy

Redakcja malydziennik
Ładuję....