RELIGIA

Arcybiskup Oscar Romero szybko świętym? Diecezja potwierdza: ZDARZYŁ SIĘ CUD

Za wstawiennictwem zamordowanego bł. Oscara Romero miała wyzdrowieć kobieta w siódmym miesiącu ciąży. Dzięki temu zdarzeniu już wkrótce Romero może zostać ogłoszony świętym.

Oscar Romero był arcybiskupem San Salvadoru. 24 marca 1980 roku został zamordowany w trakcie odprawiania Eucharystii. Jako męczennika ogłoszono go błogosławionym w 2005 roku. 

 

W ostatnich dniach biskup San Salvadoru wysłał do Watykanu informację o możliwym cudzie dokonanym dzięki błogosławionemu. Potwierdza to arcypiskup Vincenzo Paglia odpowiedzialny za jego kanonizację: "uzdrowienie ciężarnej kobiety na pierwszy rzut oka jest niewytłumaczalne."

 

Oficjalnie nie wiadomo, o kogo chodzi. Media jednak przypuszczają, że sprawa dotyczy Cecilii Maribel Flores. Jej historia odpowiada opisowi abp. Paglii, który podał, że chodzi o "kobietę w siódmym miesiącu ciąży, przebiegającej w sposób bardzo skomplikowany. Na podstawie danych klinicznych spodziewano się, że umrze ona wraz z dzieckiem. Jednak w sposób niewytłumaczalny powróciła do zdrowia".

 

 

Jeśli informacje zostanę potwierdzone, droga do wyniesienia na ołtarze będzie dla bł. Oscara Romero otwarta.

Źródło: cruxnow.com/ gosc.pl

Komentarze

Zobacz także

UWAGA! Biskupi ostrzegają! Jest tylko jeden sposób, by uratować ludzkość od tragedii!

TUTAJ muzułmanie masowo nawracają się na chrześcijaństwo! Wszystko dlatego, że…

Adam Gaafar

Czy nie jest to bolesne, że u kłamców szukamy poparcia? Zatruwa nas to wszystko gorzej, niż smog". Mocne słowa kapłana

Redakcja malydziennik
Ładuję....