CYWILIZACJA

Arcybiskup o swoim bracie z Zespołem Downa. Przepiękne świadectwo. Musisz je przeczytać!

Te słowa trzeba przeczytać. Były przewodniczący Konferencji Episkopatu Stanów Zjednoczonych opowiada o swoim bracie, który miał Zespół Downa. I prosi rodziców, by przyjmowali takie osoby jako dar.

– Chcę się z wami podzielić moim własnym doświadczeniem, moim życiem z Georgem, moim bratem, który miał Zespół Downa – napisał po ujawnieniu informacji o zakazaniu we Francji publikowania reklamy społecznej z uśmiechniętymi dziećmi z Zespołem Downa, arcybiskup Joseph Kurtz.

 

– Gdy w 1989 roku umarła moja mama stałem się jego prawnym opiekunem, i w wieku 48 lat on wszedł w moje życie, zaczął ze mną mieszkać na parafii w Pensylwanii, a później przeniósł się ze mną, gdy zostałem biskupem w Knoxville. Pamiętam, ile George wnosił w życie parafii, w której służyłem. On był budowniczym wspólnoty par excelllence – opowiadał arcybiskup.

 

– On był moim przyjacielem we wszystkim – wspomina. – Jego obecność pozwalała mi znaleźć czas na zatrzymanie, pauzę, radość – dodaje. – W przypadku mojego brata, nie jest banałem powiedzenie, że otrzymałem od niego o wiele więcej, niż dałem – podkreślał. – Nie ma tu mowy o żadnym poświęceniu – uzupełniał. – Mój brat zmarł w 2001 roku i codziennie mi go brakuje – pisał.

 

– Niestety na świecie 90 procent ciąż, w czasie których u dzieci zdiagnozowano Zespół Downa kończy się aborcją. Proszę wszystkie rodziny, które stoją wobec tej diagnozy, by zapoznały się z tym filmem. Mam nadzieję, że on może pomóc zrozumieć, jak wspaniałe dary i potencjał mogą wnieść osoby urodzone z Zespołem Downa w nasze życie – zakończył arcybiskup.

 

TPT/Cruxnow.com

Źródło:

Komentarze

Zobacz także

TAK! Warto oddawać KREW! Jest kolejny bonus dla krwiodawców

Redakcja malydziennik

To będą ich pierwsze wspólne święta spędzone w domu. Życie tego wcześniaka jest naprawdę cudem

Redakcja malydziennik

Tak POLSCY kierowcy radzą sobie z UCHODŹCAMI! ZERO LITOŚCI! [WIDEO]

Adam Gaafar
Ładuję....