CYWILIZACJA

Arcybiskup o swoim bracie z Zespołem Downa. Przepiękne świadectwo. Musisz je przeczytać!

Te słowa trzeba przeczytać. Były przewodniczący Konferencji Episkopatu Stanów Zjednoczonych opowiada o swoim bracie, który miał Zespół Downa. I prosi rodziców, by przyjmowali takie osoby jako dar.

– Chcę się z wami podzielić moim własnym doświadczeniem, moim życiem z Georgem, moim bratem, który miał Zespół Downa – napisał po ujawnieniu informacji o zakazaniu we Francji publikowania reklamy społecznej z uśmiechniętymi dziećmi z Zespołem Downa, arcybiskup Joseph Kurtz.

 

– Gdy w 1989 roku umarła moja mama stałem się jego prawnym opiekunem, i w wieku 48 lat on wszedł w moje życie, zaczął ze mną mieszkać na parafii w Pensylwanii, a później przeniósł się ze mną, gdy zostałem biskupem w Knoxville. Pamiętam, ile George wnosił w życie parafii, w której służyłem. On był budowniczym wspólnoty par excelllence – opowiadał arcybiskup.

 

– On był moim przyjacielem we wszystkim – wspomina. – Jego obecność pozwalała mi znaleźć czas na zatrzymanie, pauzę, radość – dodaje. – W przypadku mojego brata, nie jest banałem powiedzenie, że otrzymałem od niego o wiele więcej, niż dałem – podkreślał. – Nie ma tu mowy o żadnym poświęceniu – uzupełniał. – Mój brat zmarł w 2001 roku i codziennie mi go brakuje – pisał.

 

– Niestety na świecie 90 procent ciąż, w czasie których u dzieci zdiagnozowano Zespół Downa kończy się aborcją. Proszę wszystkie rodziny, które stoją wobec tej diagnozy, by zapoznały się z tym filmem. Mam nadzieję, że on może pomóc zrozumieć, jak wspaniałe dary i potencjał mogą wnieść osoby urodzone z Zespołem Downa w nasze życie – zakończył arcybiskup.

 

TPT/Cruxnow.com

Źródło:

Komentarze

Zobacz także

Miała nie przeżyć… Poznaj historię wybudzonej ze śpiączki AGNIESZKI!

Redakcja malydziennik

SZOK Zamordowała własnego męża po… 63 latach pożycia!

Redakcja malydziennik

„Mój mąż odszedł do mężczyzny, potem zabrał nasze dzieci”. Dramatyczne wyznanie porzuconej kobiety

Redakcja malydziennik
Ładuję....