RELIGIA

Arcybiskup nie zgadza się z tytułowaniem Benedykta XVI „papieżem-emerytem”. W Watykanie nie są zadowoleni z…

Tytuł „papież-emeryt”, jakiego obecnie używa Benedykt XVI stwarza więcej teologicznych problemów niż ich rozwiązuje – podkreśla arcybiskup Rino Fisichella, przewodniczący Papieskiej Rady ds. Nowej Ewangelizacji.

Arcybiskup podkreśla, że on sam nie zgadza się z tytułowaniem Benedykta XVI „papieżem emerytem”. – Teologicznie stwarza to więcej problemów, niż ich rozwiązuje – podkreśla abp Fisichella. – Respektuje go, ale sam go nie stosuje – dodaje hierarcha i zaznacza, że czeka na jakieś inne określenie dla byłego papieża.

 

W ubiegłym roku, sekretarz Sygnatury Apostolskiej biskup Giuseppe Sciacca także wyraził opinię, że tytuł „papież-emeryt” nie jest dobry. – Wyjątkowość urzędu Piotrowego nie pozwala na jakiekolwiek rozróżnianie czy rozdzielania urzędu – podkreślał biskup w wywiadzie dla „La Stampa”.

 

Sam Benedykt XVI w wywiadzie dla Frankfurter Allgemeine Zeitung podkreślał, że chciałby być znany po prostu, jako ojciec Benedykt.

Źródło: CatholicHerald.co.uk

Komentarze

Zobacz także

Nie masz pracy? Nie martw się! Zobacz kogo możesz poprosić o pomoc, a praca znajdzie się od razu! I to jaka!

Redakcja malydziennik

Jeżeli nadal myślisz, że Franciszek jest lewakiem, to lepiej zobacz co powiedział ostatnio o kopalniach!

Redakcja malydziennik

„Są ludzie, którzy nie chcą, byśmy mówili o piekle. Ale piekło nie jest czymś, co wymyślono w Watykanie. Ono istnieje i nie jest puste” MOCNE SŁOWA HIERARCHY

Ładuję....