ARCHIWUM

Arcybiskup Gądecki bez ogródek: Grzech i zło są w Kościele, ale…

„Dzisiejszy sposób kwestionowania autorytetu Kościoła nie ma charakteru intelektualnego, lecz ideologiczny. W procesie wytoczonym Kościołowi próbuje się dowieść, że nie ma w nim ludzi prawych, a wiara jest jedynie hipokryzją” – pisze abp Stanisław Gądecki  w oświadczeniu dotyczącym aktów nienawiści wobec katolików w Polsce. 

Abp Stanisław Gądecki zwrócił uwagę na więzy łączące Kościół w Polsce z jej historią.

Próba zohydzenia chrześcijaństwa i Kościoła, tak nierozerwalnie w dziejach związanego z Polską i polskością, ma na celu nie tylko osłabienie jego pozycji w społeczeństwie, ale także osłabienie ducha narodu. „Bez Chrystusa – mówił św. Jan Paweł II – nie można zrozumieć dziejów Polski”

– pisze Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski.

Czytaj także: Nowe fakty ws. zamordowanej 10-latki! „Czekał na nią pod domem, broniła się”

Duchowny wspominał także o aktach bluźnierstwa, które były obecne na ostatnich Paradach Równości. „Oficjalnie powodem organizacji takich marszów jest troska o większą tolerancję w społeczeństwie, tymczasem stają się one miejscem obscenicznych prezentacji oraz sposobnością do okazywania pogardy wobec chrześcijaństwa” – stwierdził Gądecki.

Arcybiskup wskazuje w jaki sposób powinno walczyć się z przestępstwami seksualnymi, również tymi, które występują w Kościele.

Lekarstwem na przestępstwa seksualne jest zachowanie VI przykazania Dekalogu. Komu zatem jest bliski los ofiar różnych nadużyć seksualnych, powinien – w ramach holistycznego podejścia – zaangażować się w promowanie kultury czystości. Grzech i zło są w Kościele, ale jest w nim także niezliczona rzesza świadków wiernych, pokornych, składających codziennie ciche świadectwo swojej miłości do Pana Jezusa. Wystarczy się nieco rozejrzeć, odkładając na bok uprzedzenia. 

Napisał Metropolita Poznański.

Komentarze

Zobacz także

Niedziela Miłosierdzia jest DZIŚ! Dowiedz się, jak być miłosiernym w obecnych czasach

Redakcja malydziennik

To musiał być cud. Wizerunek Matki Bożej z Guadelupe, jak dowodzą uczeni, nie mógł powstać naturalnie

Redakcja malydziennik

Marta Kaczyńska o SKANDALICZNYCH okolicznościach pochówku ofiar Smoleńska: "To obraz makabryczny i absolutnie niedopuszczalny"

Redakcja malydziennik
Ładuję....