ARCHIWUM

Arcybiskup bronił nauczania Kościoła ws. homoseksualizmu przed jezuitą, więc zaatakował go inny zakonnik. „To nie ma nic wspólnego z Ewangelią”

Homoherezja odrzucająca nauczanie Pisma Świętego i Tradycji coraz odważniej podnosi głowę w Kościele na Zachodzie. Ojciec Thomas Rosica, znany w Kanadzie bazylianin ostro zaatakował arcybiskupa Charlesa Chaputa, który – jako jedyny amerykański hierarcha – miał odwagę jasno i negatywnie ocenić książkę o. Jamesa Martina.

Przypomnijmy, że o. James Martin SJ od jakiegoś czasu promuje postawę odrzucenia nauczania Kościoła w sprawie homoseksualizmu i zmiany Katechizmy Kościoła Katolickiego, opowiada się za ujawnianiem przez kapłanów swojego homoseksualizmu, tak by wierni zrezygnowali ze swojej homofobii. Te jawnie heretyckie poglądy spotkały się ze sprzeciwem tylko jednego wysokiego hierarchy amerykańskiego, a mianowicie arcybiskupa Charlesa Chaputa.

 

To właśnie ten hierarcha przypomniał, że choć – jak słusznie wskazuje o. Martin – musimy mieć szacunek dla osób homoseksualnych, a także zachowywać delikatność w duszpasterskiej opiece nad nimi, to nie oznacza to, że mamy odrzucać nauczanie Kościoła. Abp Chaput zarzuca o. Martinowi to, że pomija on całkowicie to, co dzieli chrześcijan i działaczy homoseksualnych, a mianowicie uznanie aktów homoseksualnych za grzech. Jezus „nie przyszedł, aby utwierdzić nas w naszych grzechach i niszczących zachowaniach – jakiekolwiek by one nie były, ale by nas odkupić" – podkreślił arcybiskup Chaput.

 

I właśnie za te słowa zaatakował go o. Thomas Rosica, który w swoim wpisie podkreślił, że odnosi się do wpisów i ocen książki ojca Martina różnych duchownych, także biskupów. – Używanie stanu duchownego, władzy biskupiej lub innych form przywództwa w Kościele do odrzucenia, lekceważenia czy potępiania wysiłków tych, którzy chcą dotrzeć do tych, którzy pozostają na peryferiach, nie pasuje do pasterzy czy sług Pana. To nie ma nic wspólnego z Ewangelią – napisał ojciec Rosica.

 

Ocena ta, trudno nie dostrzec, nie ma nic wspólnego z nauczaniem Pisma Świętego. Tak się bowiem składa, że choć do osób na peryferiach trzeba docierać, to trzeba do nich dotrzeć z nauczaniem Pisma Świętego, z nauczaniem Jezusa, a nie z opiniami, które prezentują wprawdzie opcję LGBTQ, ale są jawnie sprzeczne z nauczaniem Kościoła. Ojciec Rosica, a także jego reakcja na prawdziwe słowa arcybiskupa Chaputa, jasno pokazuje w jakim kryzysie znajduje się część Kościoła na Zachodzie, i jak daleko sięga homoherezja. Odpowiedzią na nią musi być, jak zawsze gdy pojawia się groźna dla życia Kościoła herezja, nieustanne przypominanie nauczania Kościoła. Prawdziwego i ortodoksji,

 

Tomasz P. Terlikowski

Źródło: MalyDziennik.pl/LifeSiteNews

Komentarze

Zobacz także

To nie imigracja, to MASOWE PRZESIEDLENIA. Polska zdecydowanie sprzeciwia się antyuchodźczej polityce UE

Redakcja malydziennik

OTO prawda o islamie ! ZOBACZ!

Redakcja malydziennik

Oto kolejna odsłona ZDRADY Polski – ujawnia Krystyna Pawłowicz

Redakcja malydziennik
Ładuję....