CYWILIZACJA

Apokaliptyczne obrazy. Liczne ofiary tornada

Od soboty w stanie Georgia, położonym na południu USA, tornada spowodowały śmierć co najmniej 16 osób, a kilkadziesiąt zostało rannych – poinformowały w niedzielę lokalne służby ratunkowe. W siedmiu hrabstwach Georgii ogłoszono stan wyjątkowy.

Na południu stanu żywioł spowodował śmierć i poważne zniszczenia. Ostrzeżenie przed tornadami dla części stanu Georgia ogłoszono już w sobotę. Tornada zabiły też 4 osoby w stanie Missisipi. 

 

Krajowa Służba Meteorologiczna (NWS) opublikowała ostrzeżenie przed niszczycielskimi tornadami dla północno zachodniej i częściowo środkowej Florydy a także dla Południowej Karoliny.

 

W ciągu ub. weekendu wielkie połacie południowo-wschodniej części Stanów Zjednoczonych zostały nawiedzone przez gwałtowne burze.

 

Według służb ratunkowych stanu Georgia 12 osób zginęło w hrabstwach Cook, Brooks i Berrien. 

 

Tim Purvis, koroner w hrabstwie Cook, gdzie zginęło siedem osób, powiedział, że wiele przyczep mieszkalnych zostało zrównanych z ziemią w pobliżu miejscowości Adel, gdzie służby ratunkowe wciąż przeszukują teren w poszukiwaniu ludzi. Według Purvisa z 40 przyczep tornado zniszczyło połowę. (PAP)

Źródło: PAP

Komentarze

Zobacz także

Wulkan Cumbre Vieja przyniesie nam APOKALIPSĘ! Kiedyś jego eksplozja sprowadziła na Europę 20-metrowe fale tsunami!

Redakcja malydziennik

Niewiarygodne! Pijany mężczyzna chciał zrobić sobie selfie z niedźwiedziem w Warszawie!

NATO ostrzega przed Rosją. Europejskie miasta są zagrożone!

M. A.
Ładuję....