APOKALIPSA w USA! Nadciąga śmiercionośny huragan NATE!

​Burza tropikalna Nate, która zmierzała w stronę USA, przekształciła się w sobotę nad ranem w huragan pierwszej kategorii! Huragan Nate przechodząc przez Amerykę Środkową, spowodował śmierć co najmniej 28 osób i poważne szkody! To będzie prawdziwa apokalipsa pogodowa!

Burza Nate przekształciła się w huragan – poinformowało w sobotę amerykańskie Krajowe Centrum ds. Huraganów (NHC).

 

 

Według meksykańskich służb meteorologicznych huragan pędzi z prędkością 35 km na godzinę z podmuchami wiatru do 150 km na godzinę; do USA powinien dotrzeć we wczesnych godzinach w niedzielę. 

Mitch Landrieu, burmistrz Nowego Orleanu, zniszczonego w 2005 roku przez huragan Katrina, stwierdził, że największym zagrożeniem nie są deszcze, lecz silne wiatry i fale sztormowe. Wiatry powodują uszkodzenia sieci energetycznych, a fale mogą sięgać 2,7 m – dodał.

Na potencjalnej drodze huraganu – w Alabamie, Luizjanie, Mississippi, a także w 28 hrabstwach na Florydzie i w Nowym Orlenia ogłoszono już stan wyjątkowy. 

 

Przez południowe Stany Ameryki przeszły w sierpniu dwa potężne huragany – Harvey w Teksasie i Luizjanie powodując śmierć 42 osób i znaczne straty materialne oraz Irma, która po przejściu przez Antyle, osiągnęła 5. najwyższą kategorię, zabijając 12 osób na Florydzie.

NA razie Nate otrzymał stopień 1-szy – najsłabszy – w pięciostopniowej skali Saffira-Simpsona. Lecz z każdą godziną rośnie w siłę.

Źródło: rmf24.pl

Komentarze
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.