WYDARZENIA

Antykoncepcja albo zdrowie: wybór należy do Ciebie! PORAŻAJĄCE dane NAUKOWE!

Kobiety regularnie stosujące pigułkę antykoncepcyjną narażone są na poważne ryzyko obniżenia samopoczucia, a także ogólnego stanu zdrowia – wynika ze szwedzkich badań.

– Pomimo, że około stu milionów kobiet na świecie używa pigułki antykoncepcyjnej wciąż niewiele wiemy o jej wpływie na zdrowie kobiet – podkreśla profesor Angelica Linden Hirschberg, jedna z przeprowadzających badania. – Baza naukowa, jeśli chodzi o wpływ pigułki na samopoczucie czy depresję jest bardzo ograniczona, i potrzebne są liczne zrandomizowane badania, a także porównania do placebo – dodaje badaczka.

 

Badanie zostało przeprowadzone przez Karolinska Institute i Szkołę Główną Handlową w Sztokholmie, a uczestniczyło w nich 340 zdrowych kobiet w wieku od 18 do 34 lat. Grupę, zgodnie z zasadami, podzielono. Ich wyniki opublikowano w magazynie “Fertility and Sterility”.

 

Jedna część otrzymywała antykoncepcję z z levonorgestrelem i ethniylestradoilem, a druga placebo. Kobiety nie były poinformowane, do której grupy należą. I okazało się, że kobiety pobierające antykoncepcję miały znacząco gorsze samopoczucie, były mniej witalne i bardziej podatne na zmęczenie. Jakość ich życia znacząco spadła. 

 

– Ten możliwy spadek jakości życia powinien być brany pod uwagę przy przepisywaniu pigułki, a także wybieraniu metody antykoncepcji – podkreśla Niklas Zethraeus, inny ze współautorów badania. 

Źródło: LifeNews.com/Malydziennik.pl

Komentarze

Zobacz także

Żenada! Nawet karmienie piersią wykorzystują do promocji homoseksualizmu

Redakcja malydziennik

Szwedzka policja potrzebuje pomocy w szczególnie wrażliwych obszarach. Sami nie dadzą rady!

Redakcja malydziennik

Grał sceny porno. Teraz prosi Boga o wybaczenie i codziennie rano…

Redakcja malydziennik
Ładuję....