ARCHIWUM

Aniołowie na koniach? A nie, to tylko policjanci. Na długo zapamiętają ten orszak

Jest postępowanie dyscyplinarne wobec naczelnika prewencji sprawującego nadzór nad policjantami, którzy przebrani w stroje aniołów zabezpieczali Orszak Trzech Króli w Szczecinie – poinformował PAP rzecznik tamtejszej policji Przemysław Kimon.

Przebranie naraziło nas na śmieszność – dodał.

 

"Zachodniopomorska komenda równocześnie wszczęła postępowanie wyjaśniające, które ma na celu ustalić, kto faktycznie wydał decyzję o tym, że trzech funkcjonariuszy z referatu konnego przebrało się za anioły. Chcemy wyjaśnić, jak wyglądał proces decyzyjny, dlaczego policjanci się przebrali i kto podjął ostateczną decyzję" – powiedział we wtorek komisarz Kimon.

 

Dodał, że naczelnik prewencji, który sprawuje nadzór nad służbą policjantów z referatu konnego "nie powinien dopuścić do takiej sytuacji, aby funkcjonariusze się przebierali".

 

Kimon zaznaczył, że przebranie funkcjonariuszy za anioły naraziło policję na straty wizerunkowe jako formacji mundurowej. "Przebranie naraziło nas na śmieszność jako policję. Nie ma przeszkód, aby policjanci na koniach uczestniczyli w Orszaku Trzech Króli w ramach swoich zadań służbowych, czyli dbali o bezpieczeństwo uczestników. Na przebranie się i ubieranie strojów niestety takiego przyzwolenia nie ma" – podkreślił.

 

Orszak Trzech Króli przemaszerował ulicami Szczecina 6 stycznia po raz siódmy. Według organizatorów wzięło w nim udział ok. 4 tys. mieszkańców.(PAP)

 

 

Źródło: PAP

Komentarze

Zobacz także

Kolejna zapowiedź ABDYKACJI? Franciszek wypowiadał się przy okazji Światowych Dni Młodzieży

Redakcja malydziennik

ISIS potwierdza: Żołnierz Państwa Islamskiego przeprowadził operację w Berlinie

Redakcja malydziennik

Współczesny mistyk o tym, co kobieta może dać mężczyźnie!

Redakcja malydziennik
Ładuję....