POLITYKA

Angela Merkel u papieża Franciszka. Wiemy, o czym ze sobą rozmawiali

Kanclerz Niemiec Angela Merkel powiedziała w sobotę po audiencji u papieża Franciszka w Watykanie, że w czasie tego spotkania panowała zgoda co do konieczności "obalenia murów". Dodała, że papież złożył kondolencje po śmierci byłego kanclerza Hemuta Kohla.

Po trwającej około 40 minut audiencji Merkel poinformowała, że rozmawiała z Franciszkiem także o różnorodności społeczeństwa, znaczeniu traktatów międzynarodowych i o potrzebie większego zaangażowania na rzecz Afryki. Dodała, że poruszała z papieżem również sprawę szczytu G20, który odbędzie się w lipcu w Hamburgu.

 

Niemiecka kanclerz, która była w minionych dniach w Argentynie, przywiozła papieżowi słodycze z jego ojczyzny, m.in. jego ulubiony krem dulce de leche i herbatniki. Podarowała też płyty CD z muzyką Ludwiga van Beethovena.

 

Franciszek wręczył Merkel egzemplarze swej ekologicznej encykliki "Laudato si’" i adhortacji apostolskich oraz pamiątkową płaskorzeźbę, przedstawiającą drzewo oliwne, symbol pokoju.

 

Po spotkaniu z papieżem szefowa niemieckiego rządu rozmawiała z watykańskim sekretarzem stanu kardynałem Pietro Parolinem. 

 

Z Rzymu Sylwia Wysocka (PAP)

 

Źródło: PAP

Komentarze

Zobacz także

PRZERAŻAJĄCA zapowiedź Anonymous o III wojnie światowej. PRZYGOTUJ SIĘ!

Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski dziękuje prezydentowi Dudzie!

Muzułmanie zbiorowo zgwałcili Niemkę w Sylwestra. Sąd…

Ładuję....