POLITYKA

Angela Merkel jest niezniszczalna! Powalczy po raz czwarty o fotel kanclerza

Szef komisji spraw zagranicznych Bundestagu Norbert Roettgen powiedział we wtorek w wywiadzie dla telewizji amerykańskiej CNN, że kanclerz Angela Merkel będzie się ubiegała w wyborach parlamentarnych w przyszłym roku po raz czwarty o fotel kanclerza.

Merkel odmawia jak dotąd zajęcia jednoznacznego stanowiska, mówiąc, że ogłosi swoją decyzję "we właściwym czasie". Jednak Roettgen, który należy do jej bliskich współpracowników, powiedział, że Merkel jest "filarem zachodniego systemu politycznego" i działa jako "global player". "(Merkel) będzie kandydowała – postąpi jak odpowiedzialny przywódca" – zapewnił deputowany CDU.

 

Sekretarz generalny CDU Peter Tauber powiedział, że nadal obowiązuje dotychczasowe stanowisko, zgodnie z którym Merkel ogłosi swoją decyzję we właściwym czasie.

 

Merkel kieruje niemieckim rządem od 11 lat. Jej dawniej niekwestionowana popularność ucierpiała w zeszłym roku z powodu forsowanej przez nią polityki migracyjnej, krytykowanej przez znaczną część obywateli. Niemieccy komentatorzy spodziewają się, że Merkel może ogłosić decyzję o ponownej kandydaturze na zjeździe CDU na początku grudnia. 

 

Trzeba przyznać, że Angela Merkel to jeden z tych polityków, którzy na pewno wpiszą się na kartach historii jako najważniejsi politycy XX i XXI wieku. Miejmy nadzieję, że Polskę również czeka taki przywódca/przywódczyni!

Źródło: PAP/Mały Dziennik

Komentarze

Zobacz także

Rzucanie jajkami w prezydenta jest spoko. Tako rzecze sąd!

Redakcja malydziennik

WŁĄCZ SIĘ DO AKCJI I … RATUJ CHRZEŚCIJAN z miasta KARAKUSH!

Redakcja malydziennik

Jestem owcą, która szuka właściwej drogi. Którędy trzeba iść? POSŁUCHAJ!

Redakcja malydziennik
Ładuję....