ARCHIWUM

Andrzej Duda napisał list do uczestników narodowego Marszu Niepodległości. PRZECZYTAJ!

– Pragnę, aby dobre uczucia i przesłanie dzisiejszego święta towarzyszyło nam każdego dnia – napisał prezydent Andrzej Duda w liście do organizatorów i uczestników Marszu Niepodległości w Warszawie.

"Narodowe Święto Niepodległości upamiętnia wielki, historyczny sukces Polaków – wyzwolenie spod obcej władzy i odzyskanie suwerennego państwa. Dzisiaj ze szczególną wdzięcznością i podziwem myślimy o pokoleniach, które na ten sukces zapracowały, które go wywalczyły. O męstwie, wiedzy, ofiarności i determinacji tych, dzięki którym wolna Polska powróciła na mapę Europy" – napisał prezydent w liście.

 

Dlatego – jak zaznaczył – w całym kraju i za granicą, w mniejszych i większych miejscowościach, na placach i ulicach, przy grobach i pomnikach narodowych bohaterów, ze śpiewem i muzyką lub w modlitewnej ciszy – wyrażamy przywiązanie i wierność wobec Ojczyzny.

 

"Darząc się wzajemnym szacunkiem, w poczuciu powagi i godności tego święta gromadzimy się pod biało-czerwonymi flagami i wizerunkami Orła Białego. Razem, a jednocześnie każdy na swój sposób, korzystamy z najcenniejszego dobra, z naszej wolności" – podkreślił Duda.

 

"Bardzo pragnę – i wiem, że oczekiwanie to podziela wielu Polaków – aby te dobre uczucia i przesłanie dzisiejszego święta towarzyszyły nam wszystkim każdego dnia" – dodał.

 

Zaznaczył, że głęboko wierzy, że sięgając do doświadczeń ojców polskiej niepodległości zapiszemy nowe, piękne karty w historii suwerennej Rzeczypospolitej.

 

"Z okazji Narodowego Święta Niepodległości życzę, aby duma i radość z Państwa osobistych osiągnięć i rodzinnego szczęścia łączyły się z dumą i radością z sukcesów naszej Ojczyzny. Serdecznie wszystkich Państwa pozdrawiam" – napisał prezydent.

Źródło: PAP

Komentarze

Zobacz także

Apokaliptyczne przepowiednie dla chrześcijan! W tych krajach wymordują wszystkich

Redakcja malydziennik

Rzepliński wydał 55 tys. złotych publicznej kasy na … kolacje z sędziami! Oby żyło się lepiej!

Redakcja malydziennik

Masakra! Zobacz jak przywitano Trumpa w Hamburgu!

Redakcja malydziennik
Ładuję....