POLITYKA

Prawicowy troll szpiegiem? Andruszkiewicz zgłoszony

Andruszkiewicz

Poseł PO Robert Tyszkiewicz wystąpił w poniedziałek z interwencją poselską do szefa ABW. Pyta w niej o interpelacje dotyczące m.in. obronności kraju, składane przez innego  posła Adama Andruszkiewicza, od niedawna – wiceministra cyfryzacji.

Andruszkiewicz zasłynął licznymi wypowiedziami homofobicznymi, skrajnie prawicowymi i antyunijnymi. Od kilku dni ciąża na nim oskarżenia o bycie pod wpływem tajnych służb Rosji.

Tyszkiewicz postanowił  się zwrócić  z interwencją (do ABW), zszokowany lekturą ostatnich interpelacji poselskich posła Adama Andruszkiewicza Jak mówił dziennikarzom, poseł Andruszkiewicz złożył od 1 listopada 2018 roku 93 interpelacje „głównie w zakresie dotyczącym obronności, bezpieczeństwa narodowego, energetyki i polityki zagranicznej”.

W swojej interwencji poseł Tyszkiewicz pyta szefa ABW, czy Agencja prowadziła czynności operacyjno-rozpoznawcze w sprawie tych interpelacji, szczególnie – jak to ujął – „co do ustalenia ewentualnych współautorów interpelacji jakie składał poseł Adam Andruszkiewicz, ich potencjalnej wartości dla służb Federacji Rosyjskiej oraz nagromadzenia w okresie bezpośrednio poprzedzającym powołanie do rządu RP”.

Tyszkiewicz mówił, że Andruszkiewicz jest członkiem Sejmowej Komisji Łączności z Polakami za Granicą  oraz Polsko-Białoruskiej Grupy Parlamentarnej i w swojej aktywności poselskiej „nie zajmuje się kwestiami dotyczącymi strategicznych zagadnień bezpieczeństwa Polski”.

I podał przykład interpelacji dotyczących zakupu myśliwca nowej generacji, planów powołania nowej dywizji zmechanizowanej, przebiegu ćwiczeń wojskowych Anakonda, czy współpracy krajów UE w zakresie bezpieczeństwa cybernetycznego.

Tyszkiewicz podkreślał, że te interpelacje nie mają charakteru interwencji i nie zmierzają do rozwiązania konkretnych spraw a mają „wyłącznie charakter informacyjny”. – Można zadać pytanie, czy pan poseł Andruszkiewicz znajduje się pod wpływem jakichś agentów wpływu, bo lektura tej listy jest co najmniej głęboko zastanawiająca – powiedział. Jego zdaniem, tematyka i nasilenie tych interpelacji w jednym czasie, powinna budzić zaniepokojenie polskich służb.

Źródło: Dziennik.pl, PAP, TOK FM

Fot. Agencja Gazeta

Zobacz też: https://malydziennik.pl/wyludzil-kilkadziesiat-tysiecy-jest-w-rzadzie/

Komentarze

Zobacz także

Ani nazizm ani komunizm!

Redakcja malydziennik

Trump do żydowskiego dziennikarza: Milcz, zamknij się!

Redakcja malydziennik

Nergal znowu pluje katolikom w twarz! Kiedy skończy się ten satanistyczny taniec?

Ładuję....