POLITYKA

Amerykański strateg: Polska będzie potęgą!

Za 30 lat Polska będzie najpotężniejszym państwem w regionie Europy Środkowo – Wschodniej, z ambicjami odgrywania ogromnej roli na arenie międzynarodowej – powiedział prezes Geopolitical Futures George Friedman podczas Europejskiego Forum Nowych Idei.

Friedman dodał, że „prawdziwym mocarstwem stanie się Japonia”, ale także „będzie rosła w siłę Turcja, która ma szansę wrócić do czasów świetności”.

 

Prezes Geopolitical Futures prognozuje, że Unia Europejska będzie miała trudności z dalszą integracją państw oraz przewiduje upadek Niemiec i Rosji. Zdaniem Friedmana – gospodarka niemiecka jest zagrożona, ponieważ w 50-proc.  jest uzależniona od eksportu, a jego zdaniem takich proporcji nie uda się utrzymać w przyszłości.  Z kolei Rosja upadnie, ponieważ „nie stworzyła nowoczesnej gospodarki”.

 

Amerykański strateg powiedział, że „w sytuacji, kiedy za 30 lat Niemcy nie będą już potęgą gospodarczą, a Rosja znajdzie się w rozsypce, Polska, ze świetnie wykształconym społeczeństwem, urośnie do roli regionalnej potęgi, z ambicjami odgrywania ogromnej roli na arenie międzynarodowej”.

 

Pozostaje nam trzymać kciuki aby te prognozy nie pozostały tylko słowami.

Źródło: wgospodarce.pl

Komentarze

Zobacz także

PiS będzie ścigać tych, którzy kpili sobie z wypadku Premier. I BARDZO DOBRZE!

Redakcja malydziennik

Nie będzie lewacka Hiszpania pluła Polsce w twarz! Jest pozew za…

Taksówka wjechała w tłum ludzi… Czy to kolejny zamach?

Redakcja malydziennik
Ładuję....