CYWILIZACJA HISTORIA OPINIE

Amerykański historyk: Po wojnie Hitler ukrywał się w…

Adolf Hitler nie popełnił samobójstwa. 29 kwietnia 1945 roku do berlińskiego bunkra przybyła Hanna Reitsch  – osobisty pilot Fuhrera –  i pomogła mu oraz Ewie Braun w ucieczce do Hiszpanii. Taką teorię przedstawił amerykański historyk Harry Cooper.

Cooper przypomniał, że w teorię o samobójstwie przywódcy III Rzeszy przez długi czas wątpili Amerykanie. Rząd USA wysłał nawet swoich agentów do Ameryki Południowej, aby zbadali doniesienia o ukrywaniu się Hitlera w Argentynie. Oliwy do ognia dolał potem Józef Stalin, który miał powiedzieć prezydentowi Trumanowi, że niemiecki dyktator opuścił kraj. Cooper, opierając się na odtajnionych aktach FBI przekonuje, że jest w stanie udokumentować ostatnie 30 lat Hitlera po wojnie.

Czytaj także: Przerażająca wizja ojca Pio o III WOJNIE ŚWIATOWEJ! Jaki los czeka POLSKĘ?

„Mamy pewne dowody na to, że został (…) odwieziony do Hiszpanii i Ewa Braun, i Blondi – jego pies – mówił Cooper. Stamtąd dotarli okrętem podwodnym do Argentyny – dodał. Wsiedli więc do pociągu na zachód do Estancia San Ramon i zostali tam na zimę” –  mówi historyk.  Przed wyjazdem do Ameryki Południowej Hitler miał spędzać czas na hiszpańskiej farmie.

Zgodnie z doniesieniami badanymi przez FBI,  Fuhrer przybył do Argentyny wraz z 50 innymi osobami, w tym ze swoim osobistym lekarzem. Niedawne śledztwo położyło jednak ostatecznie kres podobnym teoriom. W 2017 r. Rosjanie pozwolili francuskim patologom na zbadanie kości szczękowej znalezionej w okolicach bunkra. Naukowcy potwierdzili, że należała ona do Hitlera.

Fot. Wikimedia Commons (Hola [CC BY-SA 4.0]) / Źródło: express.co.uk

Komentarze

Zobacz także

OHYDNA polityka Kanady: rząd wydaje 5 razy więcej na aborcją niż na pomoc głodującym!

Zamordowali człowieka, ukradli… starą lodówkę. Spodziewali się bogactwa na plebanii

Ta kobieta poruszyła niebo i ziemię. Postanowiła odnaleźć chłopca, który zostawił jej wzruszający list

Ładuję....