CYWILIZACJA

Amerykańscy ateiści chcą zmusić katolicki szpital do okaleczania pacjentów pod pozorem…

Antychrześcijańska American Civil Liberties Union złożyło pozew przeciw katolickiemu szpitalowi, który odmówił wycięcia macicy osobie transseksualnej. Chodzi o kobietę, która twierdzi, że jest mężczyzną i przy pomocy takiego okaleczenia chciała upodobnić się do mężczyzny.

Do Kalifornijskiego Sądu Okręgowego w San Francisco trafił już pozew przeciwko Dignity Health, czyli organizacji, przez którą zarządzany jest Mercy San Juan Medical Center. To lekarze tej placówki odmówili osobie określającej się mianem Evan Minton przeprowadzenia operacji wycięcia macicy, której osoba ta domagała się z powodu „niezgodności płciowej”.

 

Adwokaci argumentują, że lekarze wycinali macice z innych powodów, a zatem odmowa wycięcia macicy ze względu na „uzgodnienie płci” jest dyskryminacją ze względu na tożsamość seksualną i płciową Milton. Problem z taką argumentacją jest tylko taki, że lekarze amputują również nogi, ale nie w sytuacji, gdy ktoś twierdzi, że jest wężem i domaga się uzgodnienia jego gatunku z odczuciami poprzez pozbawienie go kończyn. 

 

Sprawa jest tym bardziej skandaliczna, że szpital, o którym mowa, choć sam odmówił przeprowadzenia okaleczenia, to wysłał pacjentkę do innej placówki, która okaleczyła ją zgodnie z życzeniem. Nie było więc mowy o jakimkolwiek problemie, a jedynym powodem, dla którego wytoczono proces jest – jak podkreśla  Bill Donohue z  Catholic League – „wojna ACLU z katolickimi szpitalami”. – Im chodzi o to, by naruszyć integralność moralną katolickich placówek i zmusić je do aborcji, sterylizacji i okaleczenia, które pozostają w sprzeczności z katolickimi zasadami – podkreśla Donohue.

 

Nie jest to pierwsza taka sprawa. W styczniu inna placówka St. Joseph’s Regional Medical Center także z

Źródło: ChristianPost.com

Komentarze

Zobacz także

To właśnie dziś Witold Pilecki dobrowolnie wszedł do piekła. Cześć i chwała bohaterom!

Redakcja malydziennik

Muzułmanin obronił chrześcijan. Zasłaniał ich własnym ciałem

Redakcja malydziennik

SZOK! Irlandzkie lobby śmierci – za pieniądze Sorosa – próbuje przeforsować zmianę konstytucji w celu…

Redakcja malydziennik
Ładuję....