CYWILIZACJA

Amerykanie zakazali in vitro. BRAWO!

Amerykańska agencja Food and Drug Administration zakazała przeprowadzania i reklamowania techniki in vitro, w wyniku której powstają tzw. dzieci trójki rodziców. Klinika w Nowym Jorku ma zakaz także reklamowania tej techniki na terenie Stanów Zjednoczonych.

New Hope Fertility Clinic, należąca do dr Johna Zhanga od jakiegoś czasu proponuje rodzicom stosowanie eksperymentalnej techniki nazywanej MRT (Mitochondrial Replacement Therapy), której celem jest zapobieganie przekazywaniu dzieciom wadliwych mitochondrialnych DNA. Techniki od wielu miesięcy jest reklamowana, jako „rewolucyjna technologia, która odwraca wpływ wieku na ludzkie komórki jajowe” i „naprawia niektóre wady komórkowe”, a także jest „pierwszym sprawdzonym leczeniem niektórych wad genetycznych”.

 

Technika ta jednak jest zakazana w Stanach Zjednoczonych i dlatego zabiegi i badania prowadzone są w Meksyku w klinice w mieście Guadalajara. Klientki są tam przewożone, a New Hope Fertility Clinic reklamuje na swoich stronach taką możliwość. Teraz jednak się to skończy, bowiem amerykańska agencja pilnująca procedur medycznych i bezpieczeństwa leków wydała zakaz także reklamowania tej procedury. Niektóre ze wzmianek na jej temat mają zostać usunięte ze stron kliniki natychmiast.

Źródło: BioEdge.org

Komentarze

Zobacz także

Jeśli masz te suplementy diety, NATYCHMIAST wyrzuć je do śmieci!

Redakcja malydziennik

Melanie dała radę! ZOBACZ, jak prowadzi prognozę pogody – pomimo zespołu Downa może normalnie żyć, nawet we Francji

Imię dla dziewczynki? To bije rekordy popularności na całym świecie!

Redakcja malydziennik
Ładuję....