WYDARZENIA

Amerykanie stworzyli nową STRASZNĄ BROŃ! Zobacz jak strzela działo elektromagnetyczne!

Dnia 20 lipca br. Morskie Biuro Badawcze US Navy (ONR) poinformowało opinię publiczną o pierwszym udanym teście salwy dwóch strzałów oddanych z prototypowego działa elektromagnetycznego BAE Systems Electromagnetic Railgun o mocy 32 megadżuli i kalibrze 155 mm.

W czwartek, 20 lipca br. Morskie Biuro Badawcze US Navy (Office of Naval Research; ONR) opublikowało nagranie wideo z najnowszych testów prototypowegodziała elektromagnetycznego BAE Systems Electromagnetic Railgun o mocy 32 megadżuli i kalibrze 155 mm. O ile jak dotąd railgun strzelał pojedynczo podczas testów, to teraz po raz pierwszy oddał salwę, złożoną z dwóch strzałów. Wystrzelony pocisk z prędkością 7,5 Ma razi cel energią kinetyczną z prędkością 5 Ma nawet na odległość prawie 180 km (110 mil morskich). Test odbył się w Morskim Centrum Walki Nawodnej im. kontradm. Johna A. Dahlgrena (Naval Surface Warfare Center Dahlgren Division; NSWCDD), które znajduje się na obszarze niemunicypalnym Dahlgren w hrabstwie King George (Wirginia).

Tego samego dnia pojawiła się także zapowiedź, że do końca 2018 roku zostanie oddana salwa dziesięciu strzałów na minutę, co potwierdził Thomas Beutner szef departamentu Naval Air Warfare and Weapons w ONR. Z kolei w 2019 roku nastąpi test superszybkich… CZYTAJ DALEJ TUTAJ

Źródło: nowastrategia.org.pl

Komentarze

Zobacz także

Jak umocnić swoje małżeństwo? ZAMIAST MARUDZIĆ…

Redakcja malydziennik

"W mojej klasie jest chłopiec, który twierdzi, że czasem jest dziewczyną" – oto żniwo ideologii gender!

Redakcja malydziennik

Zamiast złotej jesieni ARMAGEDON pogodowy. Lepiej nie wychodź dziś z domu!

Redakcja malydziennik
Ładuję....