CYWILIZACJA

Alert IMGW: DO POLSKI nadciągają GIGANTYCZNE NAWAŁNICE! Będzie groźnie!

W najbliższych dniach nad Polską pojawią się gwałtowne burze z gradem. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) wydał właśnie ostrzeżenia pierwszego stopnia dla ośmiu województw. 

Ostrzeżenie pierwszego stopnia oznacza, że mogą wystąpić niebezpieczne zjawiska atmosferyczne zagrażające zdrowiu i życiu oraz powodujące straty materialne. Alerty zostały wydane dla województw: pomorskiego, podlaskiego, kujawsko-pomorskiego, warmińsko-mazurskiego, lubelskiego, świętokrzyskiego, łódzkiego i mazowieckiego.

Czytaj także: Zagrała w prawie 400 filmach porno, cięła się i próbowała popełnić samobójstwo. Wszystko w jej życiu zmieniło się, gdy…

Zgodnie z prognozami wysokość opadów w czasie burz wyniesie maksymalnie 30 mm, a na Mazowszu, Mazurach i woj. świętokrzyskim mogą nawet miejscami sięgać 40 mm. Przewidywana temperatura maksymalna od 22 stopni Celsjusza na zachodzie i do 30 stopni na północnym wschodzie.

Na znacznym obszarze kraju temperatura będzie sięgać 28 stopni. Na wybrzeżu i terenach górzystych będzie nieco chłodniej – tam słupki rtęci pokażą od 20 do 22 kresek.

W czasie burz prędkość wiatru wyniesie maksymalnie 70 km/h.

Komentarze

Zobacz także

W Europie znów STRZELAJĄ! Są ofiary po zdarzeniu w pobliżu Hagi

Redakcja malydziennik

Skomponowano najbardziej relaksującą melodię na świecie. Poprawia samopoczucie już w 8 minut

Redakcja malydziennik

Oto nowe zagrożenie duchowe! Antystresowe … kolorowanki!

Redakcja malydziennik
Ładuję....