CYWILIZACJA

Ale zabawa! Dzieciaki z rodzinnych domów dziecka kręcą teledysk!

Make Dreams Possible! Akademia MDP organizuje warsztaty filmowe, w czasie których dzieci m.in. z rodzinnych domów dziecka będą pracować na prawdziwym planie filmowym. 10 czerwca w Warszawie, pod okiem profesjonalistów z różnych dziedzin filmu – reżyserów, operatorów, oświetleniowców, scenografów, kaskaderów, aktorów, wózkarzy, producentów, charakteryzatorów i kostiumografów – będą poznawać tajniki pracy nad filmem. Nakręcimy wspólnie teledysk do coveru utworu „Biała flaga“ Grzegorza Ciechowskiego, a dzieciaki naprawdę staną za kamerą, będą obsługiwać światło, budować scenografię, przygotowywać kostiumy.

To prawdziwe święto filmu, a dla dzieci wychowujących się w pieczy zastępczej niepowtarzalna i wyjątkowa okazja, by przeżyć przygodę, którą zapamiętają na długo i która może zmienić ich życie. Jak mówi założyciel Akademii MDP, operator filmowy, Robert Gajzler: „Dla tych dzieci start w życie to nie jest bułka z masłem“. One wychowują się w kochających i dobrych domach, ale niosą w sercach ogromną traumę odrzucenia, która wpływa na całe ich życie. Dzięki naszym warsztatom mogą nie tylko pracować z dorosłymi, na najlepszej jakości sprzęcie filmowym, ale nabrać wiary w siebie i swoje możliwości.

 

W 2016 roku odbyły się dwie edycje takich warsztatów i – wg słów Roberta Gajzlera – „Wtedy wiedzieliśmy już, że tej machiny nie da się zatrzymać. Zobaczyć autentyczną radość w oczach tych dzieci to coś absolutnie niepowtarzalnego“.

 

Edyta Wojtasińska, mama zastępcza, Przewodnicząca Koalicji na Rzecz Rodzinnej Opieki Zastępczej, tak wspomina to doświadczenie: „Warsztaty to był dopiero początek. Wy im daliście coś znacznie głębszego, niż tylko pokazanie, jak powstaje film. Wiele z dzieci od tego dnia zaczęło marzyć, myśleć o swojej przyszłości, zaczęło odkrywać swoje pasje. To, co w nich zostaje, to poczucie, że mogą! Że mogą myśleć o swojej przyszłości, robić w życiu coś, na czym im zależy. Dzieci zapamiętały, że trzeba mieć cel i włożyć weń duży wysiłek, ale że jeszcze można się przy tym dobrze bawić. Także jednego dnia zrobiliście kawał pracy, która rodzicom zastęczym zajmuje wiele lat!“

 

Cała nasza akcja nie powstałaby, gdyby nie partnerzy, którzy wypożyczają nam sprzęt filmowy całkowicie bezpłatnie i profesjonaliści, którzy pracują z dziećmi jako wolontariusze. Wszyscy – operatorzy, reżyserzy, scenografowie, kostiumografowie, kaskaderzy, oświetleniowcy, ale też studio nagraniowe Next Pop, w którym powstanie cover utworu Biała flaga – dają nam swoje umiejętności i czas całkowicie za darmo. Jedyne, czego nam jeszcze potrzeba, to opłacenie wynajmu hali zdjęciowej, ubezpieczenie planu filmowego i wyżywienie oraz materiały do przygotowania efektów specjalnych, scenografii i kostiumów. Dlatego ruszamy z akcją crowdfundingową i zapraszamy do wspierania naszego projektu. Nawet niewielkie kwoty mogą sprawić, że nasz projekt się odbędzie i na twarzach naszych podopiecznych pojawi się niebywała radość!

 

Naszą akcję można wesprzeć na polakpotrafi.pl 

Źródło: Akademia MDP

Komentarze

Zobacz także

"Do wszystkich kretynów", "sami się teraz zaoraliście", "jak łatwo jest wywołać hejt i manipulować debilami" – Kinga Rusin zapomniał o cudzysłowie i się porobiło

Redakcja malydziennik

Wstrząsające zdjęcie ofiar ataku w Syrii. Te dzieci nie śpią, one nie żyją!

Redakcja malydziennik

Był obrażany i szkalowany na Facebooku. Nie wytrzymał, wykradł broń i….

Redakcja malydziennik
Ładuję....