CYWILIZACJA

Ale sukces w walce z terrorystami! Odbito zakładników, ale nie wszystkich. Teraz rząd nie pozostawia złudzeń terrorystom…

Od czterech miesięcy filipińskie Marawi zajęte jest przez islamistów. Tym razem władze dają dżihadystom ostatnią szansę.

W ubiegłą sobotę 16. września filipińskie wojsko uwolniło ks. Teresito Suganoba – przetrzymywanego od prawie czterech miesięcy przez islamistów – oraz jeszcze jednego zakładnika. Podczas akcji żołnierze zajęli meczet służący jako centrum dowodzenia islamskich jednostek. Kapłan został porwany wraz z innymi piętnastoma osobami w maju tego roku. Od tego czasu wielu wiernych modliło się za ich uwolnienie.

Rząd odmówił komentarza w sprawie szczegółów dotyczących akcji, aby nie narazić na niepowodzenie dalszych działań, planowanych przez wojsko. W rękach bojowników, powiązanych z tzw. Państwem Islamskim, może pozostawać jeszcze ponad czterdziestu zakładników. Szef sztabu, generał Eduardo Ano wezwał pozostałych terrorystów do złożenia broni – jak powiedział – „póki mają jeszcze czas”.     

Źródło: Radio Watykańskie

Komentarze

Zobacz także

Jeśli prowadzisz taki tryb życia, uważaj! Zachorujesz szybciej niż inni na raka!

Redakcja malydziennik

Żartował, że ma w bagażniku BOMBĘ! Niefortunny żart obrócił się przeciw niemu…

Redakcja malydziennik

Dramatyczne wydarzenia w sądzie. „A gdyby to było Twoje dziecko?” – krzyczała matka Charliego Garda

Ładuję....