POLITYKA

Ale porażka! "W Polsce chrześcijaństwo w ogóle się nie przyjęło" – Gretkowska i Kuźniar dali popis ignorancji i hejtu

Jarosław Kuźniar po raz kolejny dla onet.pl nagrał kolejną przejażdżkę, tym razem z Manuelą Gretkowską (feministyczną pisarką).

Manuela Gretkowska właśnie wydała nową książkę, jej tytuł nawet nie został wspomniany w programie. Rozmówcy jednak są zgodni – nie trafi ona do kanonu lektur. Sprawa oczywista – to wina PiS. A w szkołach szalenie ważna jest edukacja seksualna, potwierdza Gretkowska. I dodaje, że na obecnych lekcjach wychowania do życia w rodzinie dowiadują się, że kobieta nie jest w pełni człowiekiem.

 

A to dlatego, że kobieta nie jest wolna, bo w przyszłości "nie będzie mogła podjąć wyboru" – oczywiście chodzi o aborcję. "Myślę, że problemem w Polsce jest to, że chrześcijaństwo się w ogóle nie przyjęło. To jest smutne, bo jak poskrobać, to katolicyzm to jest zupełnie inna rzecz" – mówiła Gretkowska.

 

Problemem dla katolików ma być fakt, że papież Franciszek rozmawiał z dziewczynami. Jarosław Kuźniar dodał także: "to nie jest prawdziwy papież" a propos chodzenia Franciszka na psychoanalizę. "Mamy rządy endecji" – mówiła Gretkowska znów na temat współczesnej Polski.

 

"Ten naród przerobiony jest przez Watykan, alkoholizm i to, co się stało w historii, to trwa od 300 lat". Dalsza krytyka Kościoła jest po prostu totalna, Gretkowska mówi, że "mamy dwóch normalnych księży – Boniecki i Pieronek, dwóch wystąpiło – Obirek i Bartoś". Na to Jarosław Kuźniar: "to jak w partii, nie możesz powiedzieć czegoś, co nie zostało ustalone na klubie i nie jest doktryną".

 

Kościół "knebluje ludzi zwykłych, normalnych" – powiedziała Gretkowska. Dalszy ciąg poświęcony był krytyce rządu. A co do "doktryny" Kościoła, to ciągle jest ta sama i nie zmienia nic, co powiedział przez 2000 lat Jezus Chrystus.

Źródło: onet.pl/ MalyDziennik.pl

Komentarze

Zobacz także

Czy nasza polityka jest z ducha Jezusa? Złota reguła chrześcijańskiej polityki!

Orban dokonał rzeczy niemożliwej – oddał Węgrom ich własny kraj! Fidesz popiera aż 60 proc. Węgrów!

4 mln Polskich dzieci objetych programem "Rodzina 500+"

Redakcja malydziennik
Ładuję....