POLITYKA

ALE jazda! Niemiecki minister edukacji chce wprowadzić obowiązkowy język arabski! ZOBACZ DLACZEGO!

Minister edukacji Saary wystąpił z propozycją wprowadzenie języka arabskiego jako przedmiotu szkolnego. Polityk chce wyjść naprzeciw dzieciom islamskich uchodźców, które uczęszczają do szkół w niemieckim landzie. Język miałby zostać wprowadzony już od przyszłego roku szkolnego 2018/2019.

Minister edukacji Ulrich Commerçon, który jest związany z Partią Socjaldemokratyczną uważa, że „dzieci uchodźców przynosząc umiejętności językowe ze swoich krajów, powinny otrzymać przestrzeń [do nauki w ojczystym języku]”. W Saarze jest w tym momencie około 7 500 dzieci w wieku szkolnym, co jak na kraj związkowy o powierzchni 2568,70 km2, wcale nie jest małą liczbą. Najwięcej dzieci uchodźców uczęszcza do szkół podstawowych, bo aż 2 800 uczniów. W gimnazjach w Saarze znalazło się około 400 dzieci imigrantów. Jednak chęć ułatwienia edukacji dzieciom tzw. uchodźców nie jest jedynym motywem ministra. Jego zdaniem, arabski już niebawem stanie się jednym z najważniejszych języków świata, dlatego młodzi już teraz powinni rozpocząć edukację.

 

Minister edukacji chce wprowadzić do szkół także język turecki i rosyjski. Z tym, że te języki oferowane byłyby dopiero w szkole średniej, a nie jak język arabski już w edukacji początkowej. Turecki i rosyjski miałyby być oferowane w wybranych szkołach na terenie landu. Każdego z języków ma nauczać odpowiednio przeszkolony nauczyciel z państwowymi certyfikatami.

 

Okazuje się, że plan wprowadzenia języka arabskiego do szkół w Niemczech nie jest nowością. Podobno kilka miesięcy temu z podobnym pomysłem wystąpili urzędnicy z Dolnej Saksonii, Przedsięwzięcie spotkało się jednak z ostrą krytyką.

 

WIĘCEJ CZYTAJ TUTAJ 

Źródło: swiato-podglad.pl

Komentarze

Zobacz także

Angela Merkel stanie przed Trybunałem Stanu? Do prokuratury wpłynęło TYSIĄC zawiadomień o zdradzie stanu. Chodzi o…

Redakcja malydziennik

Ta śmierć nie może być daremna! Czy jest szansa, by inne dzieci nie podzieliły losu Charliego Garda?

Redakcja malydziennik

PRZERAŻAJĄCA zapowiedź Anonymous o III wojnie światowej. PRZYGOTUJ SIĘ!

Ładuję....