RELIGIA

Ale jazda! Nie uwierzysz, co usunęli socjaliści ze stroju św. Mikołaja!

Po dyskusji na temat koloru skóry trzeciego króla belgijscy socjaliści zdecydowali się na usunięcie ze stroju Sinterklaas (czyli św. Mikołaja) pewnego elementu stroju. Dlaczego? Odpowiedź jest taka, że nie wiadomo, czy się śmiać czy płakać!

Elementem, który zdecydowanie przeszkadzał socjalistom był (nie pierwszy i nie ostatni raz) krzyż. Ten konkretny był na mitrze, którą jako biskup św. Mikołaj nosił. I właśnie ów krzyż został usunięty. Dlaczego? „Aby nie wykluczać żadnych dzieci” – tłumaczyli szefowie walońskiej, socjalistycznej fundacji ubezpieczeniowej Solidaris.

 

– Nie będzie więcej religijnych obchodów św. Mikołaja, ale zabawa dla wszystkich dzieci, niezależnie od tego, jakiej wiary one są. Stąd nasza decyzja by zastąpić religijne symbole neutralnym okręgiem – oznajmił rzecznik organizacji.

 

Dla belgijskich socjalistów mamy radę, by zamiast obchodzić św. Mikołaja sięgnęli po pomysły swoich starszych i bardziej zaawansowanych braci w wierze, czyli komunistów. Oni, aby zlaicyzować św. Mikołaja zastąpili go dziadkiem Mrozem. On też nie miał krzyża i nie raził uczuć religijnych komunistów i ich zwolenników. 

 

Tomasz P. Terlikowski

Źródło: MalyDziennik.pl

Komentarze

Zobacz także

Koniec „drogi krzyżowej” Franciszkanów Niepokalanej. Nowa nadzieja czy ostateczne zaoranie?

Zobacz co odkryto podczas ekshumacji ciała ojca Dolindo!

Niedziela Miłosierdzia jest DZIŚ! Dowiedz się, jak być miłosiernym w obecnych czasach

Redakcja malydziennik
Ładuję....