CYWILIZACJA

Ale gest! Policjanci wspierają kolegę, który wychowuje czworo dzieci, i…

Policjanci z całej Francji oddają swoje dni wolne koledze, który wychowuje czworo dzieci. Jego żona jest poważnie chora.

Żona funkcjonariusza policji z podparyskiego Bondy cierpi na groźną formę leukemii – chorobę krwi, która powoduje, że 34-letnia kobieta musi przez rok przebywać na wysterylizowanym oddziale zamkniętym kliniki onkologicznej. W tym czasie jej mąż, policjant, musi się zajmować czworgiem dzieci w wieku od trzech do ośmiu lat. Urlop jest w tym przypadku niewystraszający, dlatego koledzy pośpieszyli z pomocą, przekazując mu swoje dni wolne od pracy. 


Francuskie prawo zezwala na takie działania. Po raz pierwszy koledzy przekazali swoje wolne dni policjantowi, którego syn umierał na nowotwór. Dzięki wolnym dniom od kolegów, mógł przy nim czuwać.

 

Wolne dni mogą przekazywać osoby z tej samej firmy, tylko państwowej i tylko w przypadku dziecka, które nie ukończyło dwudziestu lat, choruje na ciężką chorobę, uległo wypadkowi lub wymaga ciągłej opieki. 

 

Źródło: interia.pl

Komentarze

Zobacz także

Oto co zrobić, aby dożyć 100 lat i wcale nie potrzeba kamienia filozoficznego!

Redakcja malydziennik

Melanie może to zrobić! NIESAMOWITA historia dziewczyny z zespołem Downa, która chce normalnie żyć. Czy uda jej się to we Francji?

Witold Pilecki to nie tylko niezwykły żołnierz, ale także… poeta. Przeczytaj nieznany wiersz z korespondencji Rotmistrza

Redakcja malydziennik
Ładuję....