POLITYKA

Al-Kaida jest silniejsza niż kiedykolwiek. Były agent FBI ostrzega: najbliżsi Osamy bin Ladena nie powiedzieli jeszcze ostatniego słowa

Hamza, syn Osamy bin Ladena znajduje się na amerykańskiej liście najgroźniejszych terrorystów. Z nagrań jego wypowiedzi i dokumentów, które do niedawna były objęte klauzulą tajności, wyłania się obraz kochającego syna, ślepo wpatrzonego w ojca i chcącego za wszelką cenę pomścić jego śmierć. Używa tych samych fraz i sformułowań co Osama bin Laden – twierdzi w rozmowie z telewizją CBS były agent FBI Ali Soufan.

Kiedy Osama bin Laden został zabity w Pakistanie w 2011 roku przez oddział amerykańskich sił specjalnych, w posiadanie amerykańskich władz dostały się między innym osobiste listy, jakie otrzymywał przywódca Al-Kaidy. Jednym z nich jest list od syna Hamzy, który dziś ma prawdopodobnie 28 lat.

Pisze do niego, że pamięta każde spojrzenie…. "Każdy twój uśmiech, każde słowo, które do mnie wypowiedziałeś…" – cytuje fragmenty listu były agent FBI Ali Soufan, który rozpracował sieć Al-Kaidy po ataku z 11 września.

Przypuszcza się, że w chwili pisania tego listu Hamza miał 22 lata i nie widział swojego ojca od kilku lat. Jestem jak wykuty ze stali. Dżihad w imię Boga – tym tylko żyjemy – pisze.  Jako dziecko Hamza często występował w filmach propagandowych Al-Kaidy. Pozował z karabinem w ręku.

Na początku roku Hamza trafił na listę najgroźniejszych terrorystów. Uważa się, że stanowi dziś takie samo zagrożenie, jak przed laty Osama bin Laden.

W ciągu ostatnich dwóch lat jego głos pojawił się w czterech przekazach głosowych skierowanych do zwolenników Al-Kaidy, przechwycony przez wywiad.

W ostatnim mówił tak jak ojciec… zdaniami i frazami, których używał Osama bin Laden – mówi rozmówca telewizji CBS.

"Amerykanie, dopadniemy was. Zemścimy się za to, co zrobiliście mojemu ojcu, Irakowi, Afganistanowi". Wszystko kręci się wokół zemsty – relacjonuje Soufan i dodaje, że syn byłego przywódcy Al-Kaidy ma dziś wpływy w kilkunastu krajach.  

Al-Kaida jest silniejsza niż kiedykolwiek. Nie wierzę, by bin Laden w swoich fantazjach przypuszczał, że może mieć swoich ludzi w armiach tylu krajów – dodaje były agent FBI.

 

Źródło: rmf24.pl

Komentarze

Zobacz także

Oto komu zależy na niepodległości Katalonii! Razem ze Szkocją i Lombardią spotkali się w…

Redakcja malydziennik

Rocznik 2003/2004 będzie w szkole do wieczora. Wszystko dlatego że…

Redakcja malydziennik

"Ryszardzie! Jak możesz!" – pyta Paweł Kukiz!

Redakcja malydziennik
Ładuję....