CYWILIZACJA

AKTUALIZACJA Tego już nie można znieść: atak maczetą, nożownik, wybuch w budynku. Bilans wczorajszego wieczoru jest przerażający

Piątkowego wieczoru doszło do 3 ataków – w Brukseli, Londynie i Kabulu. Najgroźniejszy był zamach w Afganistanie – tam zginęło 20 cywilów. Oprócz tego w Paryżu napastnik użył koktajlu Mołotowa.

Około 20.15 w centrum Brukseli doszło do ataku maczetą. 30-letni Belg somalijskiego pochodzenia zaatakował dwóch żołnierzy. Chwilę wcześniej krzyczał "Allah akbar!". Żołnierze postrzelili go, a następnie zmarł w szpitalu. Żołnierze odnieśli niewielkie rany.

 

Natomiast w Wielkiej Brytanii, około 21.35 czasu polskiego, aresztowano mężczyznę, który podjechał samochodem pod radiowozy przy Pałacu Buckingham. Policjanci zauważyli przy nim duży nóż, przy próbie pojmania, ten lekko ranił jednego z funkcjonariuszy. Obecnie napastnik jest hospitalizowany i czeka na przesłuchanie.

 

Niestety śmierć aż 20 osób odnotowano w Afganistanie. Tam zamachowiec samobójca wysadził się przy bramie wejściowej na teren szyickiego meczetu. Do ataku doszło w trakcie piątkowej modlitwy muzułmanów. Rannych jest co najmniej 50 osób.

 

Prokuratura belgijska nie uznaje incydentu w Brukseli za akt terroru, podobnie sprawa wygląda w Londynie. Za zamach w Kabulu odpowiedzialność wzięli bojownicy Państwa Islamskiego.

 

Ponadto do ataku z użyciem koktajlu Mołotowa doszło w Paryżu. Około 20.15 mężczyzna rzucił butelkę w tłum ludzi przy stacji metra Barbes. Nikomu nic się nie stało, a napastnik jest już zatrzymany.

Źródło: tvn24.pl/ tvp.info/ polsatnews.pl

Komentarze

Zobacz także

Muzułmanin obronił chrześcijan. Zasłaniał ich własnym ciałem

Redakcja malydziennik

Homo-pedofilia w angielskim futbolu

Redakcja malydziennik

(FOTO) SPROFANOWAŁ pomnik papieża Jana Pawła II! Katolicy oburzeni, padły GROŹBY

Redakcja malydziennik
Ładuję....