POLITYKA

AKTUALIZACJA Strzelanina w centrum Londynu! [NAGRANIE]

W centrum Londynu doszło do strzelaniny. Policja traktuje zajście jako terrorystyczne – według BBC trwa właśnie ewakuacja parlamentu w związku ze znalezieniem podejrzanego pojazdu w jego okolicach.

Na Moście Westminsterskim sąsiadującym z gmachem parlamentu w centrum Londynu jadący samochód uderzał w przechodniów, następnie jego kierowca wysiadł i pobiegł w stronę policjantów pilnujących budynku – podał "Telegraph", powołując się na świadków. Następnie – podaje dziennik – mężczyzna uzbrojony w nóż zaatakował funkcjonariuszy przy bramie, po czym został postrzelony. Jeden z policjantów został trafiony nożem.

 

W wyniku tego wydarzenia zginęła jedna kobieta, liczni są ranni, część z "katastrofalnymi" zranieniami – podało Sky News.

 

O 16. 30 miało dojść do spotkania Theresy May z Jarosławem Kaczyńskim. Jest ono jednak przełożone, lub zupełnie odwołane. "Brytyjska premier Theresa May jest bezpieczna" – poinformował w środę rzecznik Downing Street. "Prezes PiS Jarosław Kaczyński jest bezpieczny" – poinformowała niezalezna.pl rzecznik prasowa partii, Beata Mazurek.

 

Na Twitterze Radek Sikorski zamieścił krótki film z miejsca zdarzenia: 

 

A car on Westminster Bridge has just mowed down at least 5 people. pic.twitter.com/tdCR9I0NgJ

— Radosław Sikorski (@sikorskiradek) 22 marca 2017

 

Wcześniej informowano o co najmniej dwóch odgłosach przypominających wybuchy w pobliżu parlamentu. Według "Independenta", który powołuje się na niepotwierdzone doniesienia, w następstwie dwie osoby zostały postrzelone. Wśród nich ma być napastnik, który zmarł.

 

Sesja Izby Gmin została zawieszona, obecnie trwa jej ewakuacja. Na wniosek policji, zamknięto pobliską stację metra Westminster. 

 

 

Źródło: PAP/ Twitter

Komentarze

Zobacz także

Dokąd chcą wyjeżdżać Polacy? I dlaczego TERAZ chce ich wyjeżdżać MNIEJ?

Trybunał Konstytucyjny za panowania Rzeplińskiego zlecał pisanie orzeczeń ludziom z zewnątrz! I jak tu mówić o niezawisłości?

Redakcja malydziennik

Polacy stanowczo za rządem PiS. ZOBACZ SONDAŻ!

Redakcja malydziennik
Ładuję....