ARCHIWUM

Afryka broni ortodoksji. „Nie chcemy Komunii dla rozwodników”. – Mam od tego mdłości!

Debata na temat Komunii świętej dla rozwodników jest zupełnie niezrozumiała dla katolików w Afryce. Oni mają jasne poglądy i uznają, że nie należy jej udzielać w takiej sytuacji. W wywiadzie dla CruxNow jasno mówi o tym Nigeryjczyk ks. Paulinus Odozor, wykładowca University of Notre Dame.

– Jeśli traficie do zwyczajnej parafii w Afryce możecie znaleźć osoby w takiej sytuacji, ale one nie podchodzą do Komunii świętej, bowiem akceptują to, że są takie zasady – wyjaśnia ks. Odozor. Już dawno temu przyjęliśmy, że osoby, które rozwiodły się i wstąpiły w ponowny związek nie mogą przystępować do Komunii – dodal.

 

Duchowny podkreśla, że irytuje go obsesyjne powracanie na Zachodzie do problemu Komunii dla rozwodników w ponownych związkach. – Problem na Zachodzie jest taki, że on zajmuje się jednym problemem, eliminując cały tekst i sprowadzając go do jednego czy dwóch problemów – dodaje duchowny. – Czytając ponownie Amoris Laetitia byłem zaskoczony jego niesamowitym bogactwem. My w Afryce czasami myślimy, że katolicyzm na Zachodzie zajmuje się tylko jedną kwestią, nie patrząc na cały kontekst – dodał.

 

– To okropne i budzi czasem mdłości – zakończył. 

Źródło: Cruxnow.com/MalyDziennik.pl

Komentarze

Zobacz także

Już się zaczyna! Szykowali ZAMACH w niedzielę, policja zatrzymała członków Daesh

Redakcja malydziennik

Lotniska i elektrownie celem CYBERATAKÓW! Służby mówią o tym już otwarcie

Redakcja malydziennik

Minister Waszczykowski w Monachium. SPRAWDŹ o czym będzie rozmawiał

Redakcja malydziennik
Ładuję....