POLITYKA

Afgańczycy próbowali przedostać się przez Polskę do Niemiec!

W nocy z 4 na 5 września funkcjonariusze z Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali dwóch 19-letnich obywateli Afganistanu, którzy ukryci w ciężarówce jadącej z Serbii przekroczyli polską granicę.

4 września około północy kierowca tira jadącego z Serbii, który zatrzymał się na parkingu w miejscowości Wyżne (gmina Czudec), usłyszał odgłosy dochodzące z naczepy jego pojazdu. Natychmiast powiadomił Policję. Na miejsce postoju przyjechali również funkcjonariusze Straży Granicznej z Sanoka i Krajowej Administracji Skarbowej z Rzeszowa, ponieważ tir posiadał nienaruszone plomby celne.

 

Po otwarciu naczepy okazało się, że wewnątrz – między paletami z winem – znajdują się dwaj młodzi mężczyźni. Funkcjonariusze Straży Granicznej ustalili, że mężczyźni to 19-letni obywatele Afganistanu, którzy bez wiedzy kierowcy, jeszcze na terytorium Serbii, ukryli się w tirze przewożącym wino.  Celem ich podróży miały być Niemcy. Afgańczycy nie posiadali dokumentów ani pieniędzy.

 

Obecnie prowadzone są czynności mające na celu wyjaśnienie okoliczności przekroczenia granicy przez cudzoziemców. Trwa też procedura mająca na celu umieszczenie nielegalnych migrantów w Strzeżonym Ośrodku dla Cudzoziemców.

Źródło: strazgraniczna.pl

Komentarze

Zobacz także

Prace utknęły w miejscu. Jaruzelski i Kiszczak jeszcze będą generałami

Redakcja malydziennik

Niemcy mają się uczyć od muzułmanów… Nie, nie zgadniesz czego. Ten chadek naprawdę odjechał!

Kaczyński na ostro: Nie ma możliwości cofnięcia się. Musimy dzisiaj wygrać

Redakcja malydziennik
Ładuję....