POLITYKA

ABSURD Szwedzi gubią się w poprawności politycznej! Mają sprawcę, ale nie wiedzą, czy to on, bo jest…

Aresztowany w piątek wieczorem mężczyzna jest sprawcą zamachu w centrum Sztokholmu w piątek po południu, w którym zginęły 4 osoby, a 15 zostało rannych – twierdzi szwedzka policja.

"Tak, to najprawdopodobniej on" – powiedział w sobotę rzecznik policji Lars Bystroem agencji AP. Odmówił potwierdzenia doniesień mediów, że podejrzany to 39-letni Uzbek sympatyzujący z Państwem Islamskim.

 

"Mężczyzna aresztowany w piątek wieczorem w związku z atakiem w centrum Sztokholmu, jest podejrzany o to, że kierował ciężarówką, która wjechała w tłum i uderzyła w dom handlowy" – podała w sobotę policja. "Osoba ta została aresztowana jako ta, która kierowała ciężarówką. Mogą być z nią powiązane inne osoby, lecz tego obecnie jeszcze nie wiemy".
 

Mężczyzna został zatrzymany w piątek wieczorem w miejscowości Marsta na północ od Sztokholmu, znajdującej się w granicach stołecznej aglomeracji. Zastosowano wobec niego najwyższy w szwedzkim systemie prawnym stopień podejrzenia o popełnienie przestępstwa terrorystycznego.

 

Rzecznik nie chciał potwierdzić, bądź zaprzeczyć doniesieniom mediów, że policja znalazła w uprowadzonej ciężarówce torbę z materiałami wybuchowymi.

 

Wcześniej prokurator Hans Ihrman poinformował, że zatrzymany mężczyzna jest podejrzany o terroryzm i zabójstwa i do południa we wtorek zostanie poddany wstępnemu przesłuchaniu, bądź zwolniony.

 

Szpital Karolinska w Sztokholmie poinformował w sobotę, że sześć poszkodowanych w ataku osób zwolniono do domu, a w klinice pozostało jeszcze ośmioro dorosłych i jedno dziecko.

 

Uprowadzona spod restauracji ciężarówka, która rozwoziła piwo, w piątek ok. godz. 15 wjechała w tłum na głównej handlowej ulicy Sztokholmu Drottingggatan, a następnie uderzyła w dom towarowy Ahlens. Zginęły cztery osoby, a 15 zostało rannych.

 

Na znak żałoby opuszczono do połowy flagi w Sztokholmie na pałacu królewskim, siedzibie rządu, parlamentu i miejskim ratuszu. (PAP)

Źródło: PAP/ telewizjarepublika.pl

Komentarze

Zobacz także

Opole jednak w Opolu? Krnąbrny prezydent miasta staja przeciwko rezolucji radnych

Redakcja malydziennik

Prawda o Smoleńsku nas przerazi. Poćwiartowane ciała, brak wraku, trumny z różnymi zwłokami – prokuratura ujawnia część faktów!

Redakcja malydziennik

Kontrreformatorzy przewracają się w grobach? Franciszek zachęca do uznania pozytywnych stron odejścia Lutra

Ładuję....