POLITYKA

Absurd! Nie zatrudnili kobiety, która nie podała ręki rekruterom i… trafią do sądu!

Czy dyskryminuje osoba która podaje rękę, czy ta, która ją odrzuca? Rzecznik Praw Obywatelskich Szwecji pozwał przedsiębiorstwo, które nie przyjęło do pracy kobiety, bo odmówiła podania dłoni ze względów religijnych.

DO, Rzecznik Praw Obywatelskich ds. dyskryminacji, zawiadomił już organy sądownicze. Chodzi o przypadek kobiety, która przybyła na rozmowę kwalifikacyjną do firmy świadczącej usługi przez telefon i wideotelefon. Kiedy się okazało, że kobieta odmówiła podania dłoni – zakończono z nią proces rekrutacyjny,

 

Miesiąc temu Europejski Trybunał Sprawiedliwości uznał, że decyzja pracodawcy co do wymogu neutralnego ubioru w zgodzie z polityką firmy, może być słuszną. Odnosiło się to także do zabronienia "noszenia widocznych znaków politycznych, filozoficznych czy religijnych w miejscu pracy". W tym przypadku, firmie zarzucono jednak brak odpowiedniej polityki antydyskryminacyjnej. Według DO to, że kobieta miałaby pracować jedynie przez słuchawkę, powinno być wystarczającym powodem, dla którego po nie podaniu ręki, rozmowa powinna być kontynuowana. 

 

Rzecznik domaga się teraz od przedsiębiorstwa z Uppsali 80.000 koron (ok. 40.000 zł) odszkodowania dla kobiety.

 

DO jest Szwedzkim Rzecznikiem Praw Obywatelskich ds. równości, zajmuje się dyskryminacją na podłożu płci, tożsamości transpłciowej, pochodzenia etnicznego, religijnego lub innych wierzeń, niepełnosprawności, orientacji seksualnej lub wieku.

Źródło: thelocal.se/ government.se

Komentarze

Zobacz także

Andrzej Duda bardzo ostro o opozycji totalnej: "nie wiem, czy celem jest wywołanie zamieszek, czy celem jest to, żeby krew się polała, ale nie mogę tego wykluczyć"

Redakcja malydziennik

Afera Szpiegowska w Watykanie! Ktoś szpiegował wysokich dostojników kościelnych

Redakcja malydziennik

Co za hipokryzja! Dzieci można zabijać, a HOMARÓW nie. Powód?

Ładuję....