POLITYKA

Abp Hoser: Prezydent zachował się, jak… Zgadzasz się?

Kościół, i to ustami hierarchów raczej uchodzących za konserwatywnych i ortodoksyjnych, opowiedział się za decyzją prezydenta Andrzeja Dudy. Powód zaś jest taki, że Kościół zasadniczo nie przepada za rewolucją, za takimi nastrojami, i za rewolucyjną, silnie nacechowaną emocjonalnie metodą osiągania celów politycznych. Niezależnie od tego, z której strony sceny politycznej pochodzą ci, którzy emocje nakręcają, a nawet kto ma rację.

– Prezydent Andrzej Duda zachował się jak mąż stanu – ocenia arcybiskup Henryk Hoser. Ordynariusz diecezji warszawsko-praskiej, w rozmowie z Radiem Warszawa, skomentował obecną sytuację społeczno-polityczną w Polsce.

 

Arcybiskup jest zaniepokojony głębokim podziałem w społeczeństwie i rozpalaniem negatywnych emocji przez niektórych polityków. – Mnie bardzo zaniepokoiła wypowiedź jednego z liderów, który powiedział, że trzeba rozhuśtać emocje, dlatego, że one prowadzą do działań irracjonalnych. Tak się zaczynały w wielu krajach wojny domowe, które prowadziły później do nieszczęścia. Nie ma gorszej wojny, niż wojna domowa, dlatego, że ona rozbija naród, rozbija tę wspólnotę, która powinna budować własny kraj – mówił arcybiskup Hoser.

 

Abp Hoser docenił także postawę prezydenta Dudy w kwestii reformy sądownictwa. – Człowiek wierzący powinien być championem równowagi, obiektywizmu. Pan prezydent zajął stanowisko męża stanu. co cechuje ludzi o bardzo dalekosiężnych projektach społecznych i politycznych, takiej perspektywy działania. Obóz rządzący ma zresztą taką perspektywę. Jeżeli się czymś inspiruje, to jest to II Rzeczypospolita – dodał arcybiskup.

 

Warto uważnie przeanalizować te słowa, nawet jeśli ktoś się z nimi nie zgadza.

Źródło: RadioWarszawa.com.pl

Komentarze

Zobacz także

Walka o niepodległość nigdy się nie kończy!

Redakcja malydziennik

Ktoś buchnął księdzu 2.000.000 PLN! Prokuratura twierdzi, że zatrzymanych będzie naprawdę wielu!

Redakcja malydziennik

To które dzieci likwidujemy, żeby było mniej CO2? Szwedzcy badacze chyba upadli na głowę

Ładuję....