POLITYKA

A jednak wybuch… "W zapisie rejestratorów znaleźliśmy moment eksplozji"

Moment eksplozji został zidentyfikowany, znaleźliśmy go w zapisie jednego z rejestratorów – poinformował minister obrony narodowej Antoni Macierewicz pytany o aktualne ustalenia ws. katastrofy smoleńskiej.

W odpowiedzi na pytanie o aktualne ustalenia w sprawie katastrofy smoleńskiej, szef MON przypomniał wnioski działającej przy MON podkomisji ds. ponownego zbadania katastrofy smoleńskiej, zawarte w raporcie z kwietnia br.

 

– Wtedy ustaliliśmy, że doszło do eksplozji, która ostatecznie samolot zniszczyła – to sprawa zasadnicza, bo jest jeszcze wiele dodatkowych szczegółów. Obecnie wiemy dużo więcej. Znaleźliśmy w zapisie jednego z rejestratorów moment eksplozji – został zidentyfikowany. Zajmujemy się obecnie jego analizą i wykluczeniem wszystkich możliwości innej interpretacji tego elektronicznego zapisu – mówił Macierewicz.

 

Według ministra, do końca wiosny przyszłego roku przedstawiony zostanie raport wskazujący nie tylko przebieg wydarzeń, ale i głównych odpowiedzialnych za tragedię pod Smoleńskiem.

Źródło: wp.pl

Komentarze

Zobacz także

Polsko, ucz się od Ameryki! Tam już wiedzą, kiedy zaczyna się ludzkie życie

Redakcja malydziennik

„Wikipedia katów” już działa. Dowiedz się, kto stał za wielkim terrorem

Redakcja malydziennik

Mamy zdjęcie napastnika z Londynu. ZOBACZ KIM on był!

Ładuję....