ARCHIWUM

A jednak wybuch… "W zapisie rejestratorów znaleźliśmy moment eksplozji"

Moment eksplozji został zidentyfikowany, znaleźliśmy go w zapisie jednego z rejestratorów – poinformował minister obrony narodowej Antoni Macierewicz pytany o aktualne ustalenia ws. katastrofy smoleńskiej.

W odpowiedzi na pytanie o aktualne ustalenia w sprawie katastrofy smoleńskiej, szef MON przypomniał wnioski działającej przy MON podkomisji ds. ponownego zbadania katastrofy smoleńskiej, zawarte w raporcie z kwietnia br.

 

– Wtedy ustaliliśmy, że doszło do eksplozji, która ostatecznie samolot zniszczyła – to sprawa zasadnicza, bo jest jeszcze wiele dodatkowych szczegółów. Obecnie wiemy dużo więcej. Znaleźliśmy w zapisie jednego z rejestratorów moment eksplozji – został zidentyfikowany. Zajmujemy się obecnie jego analizą i wykluczeniem wszystkich możliwości innej interpretacji tego elektronicznego zapisu – mówił Macierewicz.

 

Według ministra, do końca wiosny przyszłego roku przedstawiony zostanie raport wskazujący nie tylko przebieg wydarzeń, ale i głównych odpowiedzialnych za tragedię pod Smoleńskiem.

Źródło: wp.pl

Komentarze

Zobacz także

Kaczyński: Polski nie byłoby, gdyby nie … Polacy!

Redakcja malydziennik

Rada Krystyny Pawłowicz dla fanów… DONALDA TUSKA

Redakcja malydziennik

Oto nowe udogodnienia dla rodziców, nad którymi pracuje rząd. O co chodzi?

Redakcja malydziennik
Ładuję....