ARCHIWUM

A jednak! Trump stanowczo zapowiedział, że chce poprawy relacji z Rosją

Prezydent elekt Donald Trump napisał w sobotę na Twitterze, że "tylko głupcy" sprzeciwialiby się lepszym relacjom USA z Rosją. Dzień wcześniej zapoznano go z raportem wywiadu, zarzucającym Rosji ingerencję w amerykańskie wybory prezydenckie.

 

"Dobre relacje z Rosją są czymś dobrym, a nie czymś złym" – dodał w kolejnym tweecie. Wyraził też opinię, że Rosjanie "będą nas szanować o wiele bardziej" pod rządami jego administracji niż pod rządami administracji Baracka Obamy "i, być może, oba kraje będą współpracować, by rozwiązać niektóre z tych wielu dużych i pilnych problemów i kwestii na świecie".

 

W piątek Trump wysłuchał briefingu służb wywiadowczych nt. cyberataków Rosjan i ich ingerencji w wybory w USA. Po spotkaniu wydał oświadczenie, w którym zapewniał, że cybernetyczna ingerencja "Rosjan, Chin czy też innych krajów (…) absolutnie nie wpłynęła na wynik wyborów".

 

Na kilka godzin przed briefingiem Trump powiedział w wywiadzie dla "New York Timesa", że kontrowersje wokół kwestii ingerowania Rosji w tegoroczne amerykańskie wybory prezydenckie to "polityczne polowanie na czarownice".

 

W upublicznionym w piątek najnowszym raporcie służby wywiadowcze USA napisały, że "z dużą pewnością" oceniają, iż prezydent Rosji Władimir Putin zlecił przeprowadzenie kampanii mającej na celu pomoc Donaldowi Trumpowi w wyborach prezydenckich w 2016 roku. Według raportu Kreml "zdecydowanie preferował" wybór Trumpa oraz "zarządził" przeprowadzenie kampanii mającej na celu wywarcie wpływu na wynik wyborów w USA.

 

W sobotę Trump argumentował na Twitterze, że USA mają na całym świecie "dość problemów" i nie potrzebują drażliwych relacji z Rosją na tej liście – odnotowuje agencja Associated Press. (PAP)

 

Źródło: PAP

Komentarze

Zobacz także

Szał zabijania wyzyskuje imię Boże

Redakcja malydziennik

Niemcy będą oszczędzać na POLSKICH dzieciach

Redakcja malydziennik

„Pozdrowienia z Manchesteru”. Oto jak RAF "ozdabia" bomby zrzucane na dżihadystów

Redakcja malydziennik
Ładuję....