ARCHIWUM

A jednak terrorysta z Berlina był "żołnierzem" ISIS i chciał mordować krzyżowców. Są na to MOCNE DOWODY!

Nie da się już dłużej udawać. Terrorysta z Berlina chciał mordować krzyżowców i złożył przysięgę na wierność Kalifatowi Islamskiemu.

Anis Amri, który przeprowadził w poniedziałek zamach na świąteczny jarmark w Berlinie, złożył wcześniej przysięgę na wierność samozwańczemu kalifowi, przywódcy Państwa Islamskiego Abu Bakrowi al-Bagdadiemu – podała w piątek propagandowa agencja prasowa Amak.

 

W opublikowanym przez agencję nagraniu 24-letni Tunezyjczyk nawołuje zwolenników IS do ataków na "krzyżowców", czyli świat zachodni.

 

Amri, który od ubiegłego roku przebywał w Niemczech, został zastrzelony w piątek rano przez policjantów pod Mediolanem – poinformował szef włoskiego MSW Marco Minniti.

 

W czwartek niemiecka prokuratura podała, powołując się na pierwsze wyniki badań kryminalistycznych, że Amri kierował ciężarówką użytą w ataku w Berlinie. 40-tonowy pojazd wjechał w tłum na bożonarodzeniowym jarmarku w Berlinie, zabijając 12 osób i raniąc ok. 50. Już wcześniej Państwo Islamskie przyznało się do zamachu.

 

Źródło: PAP

Komentarze

Zobacz także

Czy papież skrytykował Trumpa? A może tylko…

Redakcja malydziennik

Roraty to wyzwanie – mówi ks. Glas. A wy macie już lampiony gotowe i budzik ustawiony?

Redakcja malydziennik

SZOKUJĄCE nagranie! Sfilmowała jak … ginie w wypadku! ZOBACZ!

Redakcja malydziennik
Ładuję....