POLITYKA

A jednak stosunek do „Amoris laetitia”? Kardynał od skandalu seksualnego ma się świetnie, a poleciał obrońca ortodoksji!

Kilka dni temu pisałem o tym, że powody odwołania kard. Gerharda Müllera mogą być inne niż jego stosunek do interpretacji „Amoris laetitia”, a także wzywałem do powściągliwości w ocenieniu nowego prefekta. I choć drugi element pozostaje aktualny (jakim prefektem będzie jezuita arcybiskup Luis Francisco Ladaria Ferrer dopiero się okaże), to pierwszy trudno już utrzymać.

Tak się bowiem składa, że po kilkudziesięciu godzinach medialnych sugestii, że w skandalu z sekretarzem ważnego watykańskiego hierarchy, który miał narkotyzować się podczas gejowskich party urządzanych w budynkach Watykanu, wcale nie chodziło o kard. Müllera, a o kogoś zupełnie innego. Przyznaję dalem się zwieść informacjom włoskim mediów, i dlatego moja analiza w tej sprawie nie jest już aktualna.

 

Teraz niemal wszystko wskazuje już na to, że przy odwołaniu prefekta Kongregacji Nauki Wiary chodziło tylko o jego negatywny stosunek do liberalnej linii interpretacji „Amoris laetitia”, zgodnie z którą trzeba interpretować adhortację, tak jakby nie było w Kościele pontyfikatu św. Jana Pawła II. Tak się bowiem składa, że skandal dotyczył sekretarza wielkiego zwolennika liberalnej interpretacji „Amoris laetitia” kard. Francesco Coccopalmerio. Hierarcha miał ze swoim sekretarzam współpracować do późnych godzin nocnych, i on miał go chronić. A papież Franciszek, jak donosiły media, głęboko wstrząśnięty  skandalem, odwołał… nie, nie kard. Coccopalmerio, a kardynała Müllera. A kard. Coccopalmerio trwa i ma się świetnie. Trudno więc znaleźć inne powody odwołania niż… stosunek do „Amoris laetitia”.

 

Tomasz P. Terlikowski

Źródło: MalyDziennik.pl

Komentarze

Zobacz także

Min. Szyszko: Chcemy, aby Puszcza Białowieska była wzorem dla całego świata

Redakcja malydziennik

Segregacja względem płci abortowanych dzieci nie jest fikcją. Na szczęście w jednym ze Stanów będzie to zakazane

Poszukiwany przez wszystkie europejskie policje zamachowiec z Berlina poza Włochami i Francją był także w… KOMPROMITACJA SŁUŻB!!!

Redakcja malydziennik
Ładuję....