RELIGIA

A jednak! Rosja delegalizuje Świadków Jehowy

To wspólnota ekstremistyczna, a w Rosji działa nielegalnie. Kolegium apelacyjne Sądu Najwyższego Rosji utrzymało swoją decyzję z kwietnia bieżącego roku. Organizacja zamierza odwoływać się teraz do Europejskiego Trybunału Praw Człowieka

Na mocy decyzji rosyjskiego Sądu Najwyższego wspólnota Świadków Jehowy została uznana za organizację ekstremistyczną, jej działalność została zabroniona i ma ulec likwidacji na terytorium Rosji. Majątek wspólnoty przejdzie na rzecz państwa.

 

O likwidację wspólnoty Świadków Jehowy zwróciło się ministerstwo sprawiedliwości Rosji. Zdaniem resortu Świadkowie Jehowy naruszali prawo obowiązujące w Federacji Rosyjskiej. Konkretnie chodzi o przepisy dotyczące walki z ekstremizmem.

 

Rosyjscy prokuratorzy od dłuższego czasu utrzymywali, że Świadkowie Jehowy to organizacja, która pogłębia podziały między wyznaniami, podsyca nietolerancję, rozdziela rodziny i zmusza – z powodów religijnych – poważnie chorych do rezygnowania z transfuzji krwi. Po likwidacji organizacji jej majątek przejdzie na rzecz państwa.

 

Świadkowie Jehowy zrzeszają od 6 do 16 mln ludzi na całym świecie., w samej Rosji 175 tys. osób.

 

Źródło: rp.pl

Komentarze

Zobacz także

UWAGA! Trzech katolickich biskupów wzywa do krucjaty w intencji odrzucenia przez papieża możliwości przyjmowania przez rozwodników komunii

Redakcja malydziennik

NIESAMOWITE! Oto czwarty świadek cudów fatimskich! ZOBACZ!

Papież zachęca nas do tego, byśmy znosili dzielnie tych, którzy są natrętni i naprzykrzający się

Redakcja malydziennik
Ładuję....