ARCHIWUM

A jednak! Rosja delegalizuje Świadków Jehowy

To wspólnota ekstremistyczna, a w Rosji działa nielegalnie. Kolegium apelacyjne Sądu Najwyższego Rosji utrzymało swoją decyzję z kwietnia bieżącego roku. Organizacja zamierza odwoływać się teraz do Europejskiego Trybunału Praw Człowieka

Na mocy decyzji rosyjskiego Sądu Najwyższego wspólnota Świadków Jehowy została uznana za organizację ekstremistyczną, jej działalność została zabroniona i ma ulec likwidacji na terytorium Rosji. Majątek wspólnoty przejdzie na rzecz państwa.

 

O likwidację wspólnoty Świadków Jehowy zwróciło się ministerstwo sprawiedliwości Rosji. Zdaniem resortu Świadkowie Jehowy naruszali prawo obowiązujące w Federacji Rosyjskiej. Konkretnie chodzi o przepisy dotyczące walki z ekstremizmem.

 

Rosyjscy prokuratorzy od dłuższego czasu utrzymywali, że Świadkowie Jehowy to organizacja, która pogłębia podziały między wyznaniami, podsyca nietolerancję, rozdziela rodziny i zmusza – z powodów religijnych – poważnie chorych do rezygnowania z transfuzji krwi. Po likwidacji organizacji jej majątek przejdzie na rzecz państwa.

 

Świadkowie Jehowy zrzeszają od 6 do 16 mln ludzi na całym świecie., w samej Rosji 175 tys. osób.

 

Źródło: rp.pl

Komentarze

Zobacz także

Nie tylko Polska chce pomagać uchodźcom w ich krajach: "musimy pomagać ludziom blisko ich ojczyzny" – mówił premier Finlandii. Jednocześnie przyjęli już… 32.000 uchodźców

Redakcja malydziennik

Tego opozycja się nie spodziewała. Słowa Szydło podbijają Amerykę!

Redakcja malydziennik

Franciszek jak tata, z wielką troską mówi o dzieciach

Redakcja malydziennik
Ładuję....