WYDARZENIA

A jednak! Od jutra w Polsce prawdziwy burzowy armagedon

Najbliższy tydzień przyniesie załamanie pogody. O ile w poniedziałek możemy liczyć na sporo słońca, tak od wtorku w całym kraju pochmurno i burzowo. Będzie prawdziwy armagedon. Zobacz !

 

IMiGW wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia w związku z możliwością wystąpienia w poniedziałek gwałtownych burz dla województw: podlaskiego, mazowieckiego i lubelskiego.

Temperatury wahać się będą od 17 do 19 st. na południu i wschodzie, poprzez 20 w centrum i na północy Polski. Najcieplej na zachodzie, gdzie termometry pokażą nawet 24 st. Celsjusza.

WTOREK:

We wtorek w całym kraju zachmurzenie umiarkowane lub duże. Praktycznie wszędzie można się spodziewać burz i opadów deszczu. Będzie też nieco chłodniej niż w poniedziałek.

Specjalne ostrzeżenie pierwszego stopnia w związku z gwałtownymi burzami wydano dla Śląska, Małopolski i Podkarpacia.

Najcieplej na Mazowszu, gdzie słupki rtęci wskażą nawet 23 st. Celsjusza. Na około 22 st. mogą liczyć mieszkańcy Podlasia. 21 st. na północy, w centrum i zachodzie kraju, jedynie w województwie pomorskim termometry wskażą maksymalnie 19 st..

Chłodno na południu, 19 st. na Śląsku, a w Małopolsce jedynie stopni 18.

Wiatr słaby i umiarkowany, jedynie w czasie burz porywy mogą sięgać do 65 km/h.

ŚRODA

W środę podobnie jak we wtorek. Zachmurzenie w kraju duże lub umiarkowane. Możliwe przelotne opady i gwałtowne burze.

Szczególną ostrożność powinni zachować mieszkańcy województw: śląskiego, małopolskiego i podkarpackiego, gdzie IMiGW wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia w związku z możliwym wystąpieniem na tym terenie intensywnych opadów deszczu.

Komentarze

Zobacz także

Cezary Pazura znowu został ojcem. Tym razem …

Redakcja malydziennik

Te średniowieczne skarby przeleżały w ziemi nawet TYSIĄC lat. I to w POLSCE!

Poszukiwania Piotra Woźniaka-Staraka ZAWIESZONE

Adam Gaafar
Ładuję....