POLITYKA

95% dzieci z zespołem Downa to ofiary aborcji. Czy można tę rzeź jakoś zatrzymać?

Nie jest tajemnicą, że wiele kobiet, które podczas badań prenatalnych dowiedziały się, ze ich dziecko ma zespół Downa, znajduje się pod ogromną presją, by wykonały aborcję. Dlaczego tak się dzieje? Czy można coś zrobić, by to powstrzymać?

Australijka Danielle Bolt podczas ciąży dowiedziała się, że jej córka ma zespół Downa. Prosiła lekarzy, by pomogli jej się przygotować na narodziny takiego dziecka, ponieważ aborcji nie uważała za żadne rozwiązanie. Mimo jej próśb lekarze nalegali na zabicie dziecka.

 

"Powiedziano mi, że lekarze nic już zrobić nie mogą. Tłumaczyli mi, że Noa będzie jedynie ciężarem dla społeczeństwa, a ono przecież na to nie zasługuje. To było okrutne” – opowiada kobieta

 

Noa ma obecnie 21 miesięcy, jest siostrą pięciomiesięcznej Maisie. „Nie dzieje się z nią nic złego. Bardzo bym, chciała, żeby moja córka była akceptowana taka, jaka jest” – mówi jej mama.

 

Doświadczenie Danielle Bolt nie jest odosobnione. Inna kobieta, Ruth Eder, powiedziała, że została potraktowana w ten sam sposób, gdy badania prenatalne ujawniły, że jej córka może mieć zespół Downa. „Miałam przyjaciół, którzy tłumaczyli mi, że skoro lekarze zalecają aborcję, to powinnam ją zrobić”. To, co dawało kobiecie siłę, była jej wiara. „Chodzę wszędzie z moim dzieckiem, pokazuję ludziom i mówię im, że to jest to dziecko, które kazano mi zabić”.

 

Z australijskich statystyk wynika, ze około 95 procent dzieci, u których na etapie prenatalnym rozpoznano zespół Downa, zostało abortowanych. W Stanach Zjednoczonych sytuacja wygląda nie lepiej. Okazuje się, że aż 13 procent lekarzy naciska na matki, by w przypadku niepomyślnej diagnozy dokonały aborcji.

 

Tymczasem dzięki postępowi medycyny okazuje się, że osoby z zespołem Downa żyją dłużej, pełniej i zdrowiej. Chodzą do szkoły, pracują, mają przyjaciół, pobierają się. Ale o tym się nie mówi. Rodzice dostają przekaz, że ich dzieci będą ciężarem, nigdy niczego w życiu nie osiągną.

 

Dzieci z zespołem Downa nie powinny być kierowane na aborcję, ponieważ mają takie samo prawo do życia jak zdrowe dzieci. Nie zasługują na to, by się nie urodzić, tylko dlatego, że mają dodatkowy chromosom.

Źródło: LifeNews.com

Komentarze

Zobacz także

Trwa rzeź chrześcijan w Aleppo

Redakcja malydziennik

Film z młodym Stochem podbija internet. Zobacz dlaczego!

Redakcja malydziennik

Pawłowicz w swoim stylu skomentowała słynne zdjęcie "pierwzych dam". "Że też dały sobie popsuć pamiątkową fotografię…"

Ładuję....