CYWILIZACJA

81-letni mężczyzna odzyskał pieniądze i dokumenty dzięki ludzkiej uczciwości

69-letnia mieszkanka Kalisza przyniosła na policję portfel, który znalazła na ulicy. Znajdowały się w nim dokumenty i ponad 2 tys. zł. Okazało się, że zguba należała do 81-latka. Policjanci odnaleźli go pod wskazanym w dokumentach adresem. – Kiedy poinformowali mężczyznę, jaki jest cel ich wizyty, senior nie krył wzruszenia – powiedziała rzeczniczka kaliskiej policji Anna Jaworska-Wojnicz

69-letnia kobieta przyszła na Komendę Miejską Policji w Kaliszu z prośbą o pomoc w przekazaniu portfela jego właścicielowi.

 

– Wyjaśniła, że portfel znalazła na ul. Kanonickiej. W środku znajdowały się dokumenty oraz ponad 2 tys. złotych. Zguba należała do 81-letniego mężczyzny – powiedziała rzeczniczka kaliskiej policji Anna Jaworska-Wojnicz.

 

Starszy człowiek wiedział, że zgubił pieniądze i nawet kojarzył, kiedy to mogło się stać. – Za naszym pośrednictwem prosił o przekazanie podziękowania kobiecie, ponieważ nie mogliśmy mu udostępnić jej danych osobowych – powiedziała rzecznik.

 

Rzeczniczka kaliskiej policji podkreśla, że postawa 69-latki powinna stanowić wzór dla wszystkich, którzy znaleźliby się w podobnej sytuacji. – Bo choć takie zachowanie powinno być normą, w dzisiejszych czasach jest coraz rzadsze i tym bardziej zasługuje na wyróżnienie i słowa uznania – powiedziała Jaworska-Wojnicz.

 

Całość artykułu na dobrewiadomosci.net

Źródło: dobrewiadomosci.net.pl

Komentarze

Zobacz także

Napad na bank! Motywem nie jest rabunek. Zobacz czego chce

Redakcja malydziennik

Tajemnicze monstrum zjadło rekina w parę sekund. Co to mogło być?! [WIDEO]

Adam Gaafar

Alimenty to nie łaska. Niech ten list będzie wyrzutem sumienia dla tych, którzy okradają swoje dzieci

Redakcja malydziennik
Ładuję....