ARCHIWUM

70 proc. Niemców mówi NEIN przyjmowaniu uchodźców!

69 proc. Niemców domaga się natychmiastowego wstrzymania przyjmowania uchodźców – wynika z sondażu przeprowadzonego przez Instytut Badań Rynkowych i Społecznych. Ogromna większość ankietowanych chce przywrócenia kontroli na granicach i ograniczenia liczby imigrantów.

O wynikach sondażu poinformował w piątek dziennik "Die Welt" w swoim wydaniu internetowym.

 

Postulat natychmiastowego wstrzymania przyjmowania uchodźców jest znacznie popularniejszy we wschodnich Niemczech (79 proc.) niż na zachodzie kraju – 67 proc. Zamknięcia granicy domaga się aż 86 proc. mieszkańców Meklemburgii-Pomorza Przedniego, Brandenburgii i Saksonii-Anhaltu – landów znajdujących się na terenie byłej NRD.

 

81 proc. uczestników sondażu opowiada się za przywróceniem kontroli na niemieckich granicach. Na wschodzie Niemiec jest za tym 90 proc. ankietowanych, na zachodzie kraju – 80 proc.

 

Dziewięciu na dziesięciu Niemców opowiada się za ograniczeniem liczby imigrantów. W Brandenburgii, Meklemburgii-Pomorzu Przednim i Saksonii-Anhalt odsetek zwolenników wprowadzenia limitów wynosi 99 proc.

 

Większość Niemców – prawie 53 proc. – jest zdania, że bieda i głód nie są wystarczającymi powodami do otrzymania azylu. Przeciwnego zdania jest 47 proc.

 

71 proc. badanych wyraża wątpliwości, czy Niemcy stać na przyjmowanie imigrantów. Ankietowani byli mocno podzieleni w odpowiedziach na pytanie, czy wobec kryzysu demograficznego w Niemczech przyjmowanie imigrantów ma sens. 41 proc. dostrzega pozytywne strony imigracji, 59 proc. odrzuca ten sposób rozwiązywania problemów demograficznych.

 

W zeszłym roku do Niemiec z zamiarem ubiegania się o azyl przyjechało blisko 900 tys. imigrantów. W tym roku do końca września władze zarejestrowały 213 tys. uchodźców.

 

Instytut Initiative Markt-und Sozialforschung e.V. zlecił przeprowadzenie sondażu instytutowi badania opinii publicznej GfK. Badanie zostało przeprowadzone w dniach 23-30 września 2016 roku na próbie 1012 osób powyżej 14. roku życia. (PAP)

Źródło: PAP

Komentarze

Zobacz także

Polacy murem za TRUMPEM! Takiej reakcji na słowa amerykańskiego prezydenta nikt się nie spodziewał!

Redakcja malydziennik

Ojciec Święty bez ogródek do liderów G20: przede wszystkim zaprzestańcie rzezie, wygaście konflikty i powstrzymajcie wyścig zbrojeń!

Redakcja malydziennik

Oto cała prawda o wschodniej medytacji i manipulowaniu nią zachodniego świata!

Redakcja malydziennik
Ładuję....