WYDARZENIA

58-latka urodziła bliźnięta. „Podczas cesarskiego cięcia byłam spokojna. Zaufałam Bogu”

58-letnia kobieta powitała właśnie na świecie bliźnięta – chłopca i dziewczynkę. Dzieci urodziły się w 33. tygodniu ciąży w jednej z meksykańskich klinik.

Victor i Victoria to dzieci poczęte dzięki zapłodnieniu in vitro. Urodziły się w 33. tygodniu ciąży przez cesarskie cięcie w jednym z meksykańskich szpitali. Chłopiec po urodzeniu ważył 1,86 kg, a dziewczynka 1,96 kg.

 

Matka, która zastrzegła sobie anonimowość, mówiła: "Podczas cesarskiego cięcia byłam bardzo spokojna. Zaufałam Bogu. Wiedziałam, że to On się zatroszczy, żeby wszystko przebiegło pomyślnie. Kiedy w końcu usłyszałam płacz dzieci, poczułam niesamowitą radość. Niestety, lekarze szybko zabrali je na intensywną terapię”.

 

Ze względu na wiek matki i kobieta i dzieci przejdą teraz szczegółowe badania, by mieć pewność, że nic nie zagraża ich zdrowiu i życiu. Chociaż kobiety 50 plus na oddziale położniczym to już żadna sensacja, niemniej trzeba mieć na uwadze ryzyko związane z wiekiem matki.

 

Najstarsza na świecie matka bliźniąt Maria del Carmen Bousada de Lara z Hiszpanii zmarła na raka dwa lata po urodzeniu dzieci, tuż przed swoimi 67. urodzinami. Inna kobieta, 64-letnia Hiszpanka Mauricia Ibanez, także urodziła bliźnięta. Kobiecie jednak odebrano je, ponieważ opieka społeczna uznała, że są „sygnały, iż zdrowie dzieci jest zagrożone”.

Źródło: dailymail.co.uk

Komentarze

Zobacz także

Celebryta Cristiano Ronaldo skazany na odsiadkę. Zobacz co zrobił

Redakcja malydziennik

Zachód umiera. Ratunkiem tylko Bóg!

Redakcja malydziennik

KONIECZNIE ZOBACZ jak działa Duch Święty za przyczyną ojca Antonello Cadeddu

Redakcja malydziennik
Ładuję....