CYWILIZACJA

58-latka urodziła bliźnięta. „Podczas cesarskiego cięcia byłam spokojna. Zaufałam Bogu”

58-letnia kobieta powitała właśnie na świecie bliźnięta – chłopca i dziewczynkę. Dzieci urodziły się w 33. tygodniu ciąży w jednej z meksykańskich klinik.

Victor i Victoria to dzieci poczęte dzięki zapłodnieniu in vitro. Urodziły się w 33. tygodniu ciąży przez cesarskie cięcie w jednym z meksykańskich szpitali. Chłopiec po urodzeniu ważył 1,86 kg, a dziewczynka 1,96 kg.

 

Matka, która zastrzegła sobie anonimowość, mówiła: "Podczas cesarskiego cięcia byłam bardzo spokojna. Zaufałam Bogu. Wiedziałam, że to On się zatroszczy, żeby wszystko przebiegło pomyślnie. Kiedy w końcu usłyszałam płacz dzieci, poczułam niesamowitą radość. Niestety, lekarze szybko zabrali je na intensywną terapię”.

 

Ze względu na wiek matki i kobieta i dzieci przejdą teraz szczegółowe badania, by mieć pewność, że nic nie zagraża ich zdrowiu i życiu. Chociaż kobiety 50 plus na oddziale położniczym to już żadna sensacja, niemniej trzeba mieć na uwadze ryzyko związane z wiekiem matki.

 

Najstarsza na świecie matka bliźniąt Maria del Carmen Bousada de Lara z Hiszpanii zmarła na raka dwa lata po urodzeniu dzieci, tuż przed swoimi 67. urodzinami. Inna kobieta, 64-letnia Hiszpanka Mauricia Ibanez, także urodziła bliźnięta. Kobiecie jednak odebrano je, ponieważ opieka społeczna uznała, że są „sygnały, iż zdrowie dzieci jest zagrożone”.

Źródło: dailymail.co.uk

Komentarze

Zobacz także

Papież Franciszek ostro pokazuje skąd się biorą dyktatury! ZOBACZ!

Redakcja malydziennik

SKANDAL! Pedofilia w LGBT. Szef parady i urzędnik MSZ proponują 14-latkowi…

Redakcja malydziennik

Czy Polacy chcą pracować na emeryturze? Zaskakujące wyniki sondażu!

Redakcja malydziennik
Ładuję....