ARCHIWUM

500 tys. uchodźców będą mogły sprowadzić rodziny do Niemiec. Czyli…

Dziennik „Die Welt” zwraca w środę uwagę na rosnącą liczbę wydawanych w Niemczech wiz w ramach łączenia rodzin i pisze, że 500 tysięcy uchodźców syryjskich, przybyłych od 2015 roku, będzie mogło w średnioterminowej perspektywie sprowadzić drugie tyle krewnych.

Dane niemieckiego MSZ pokazują, że w pierwszych trzech kwartałach 2016 roku wydano ponad 70 tys. wiz w ramach łączenia rodzin. W całym 2015 roku było to – według informacji „Die Welt” – ok. 50 tys., a w 2014 roku ok. 30 tys.

 

Gazeta zwraca uwagę, że w maju ubiegłego roku Federalny Urząd Migracji i Uchodźców (BAMF) prognozował, że statystyczny syryjski uchodźca w Niemczech sprowadzi „od 0,9 do 1,2 członka rodziny”. „Gdyby miało się to potwierdzić, w ślad za ok. 500 tys. Syryjczyków, którzy przybyli (do Niemiec) od 2015 roku może w perspektywie średnioterminowej przyjechać drugie tyle członków ich rodzin” – pisze „Die Welt”.

 

Wiceprzewodniczący Bundestagu Johannes Singhammer (CSU) ostrzegł, że wkrótce do Niemiec w ramach łączenia rodzin przybędzie znacznie więcej ludzi niż w ramach postępowania azylowego – odnotowuje gazeta. Polityk ten uważa, że należy dołożyć starań o tworzenie „bezpiecznych przystani” w krajach, z których przybywa najwięcej uchodźców. W takich „chronionych przez Zachód i prowadzonych przez ONZ ośrodkach" można by łączyć rodziny do czasu poprawy sytuacji.

 

Singhammer przyznaje, że realizacja takiej koncepcji nie będzie łatwa, ale podkreśla, iż alternatywą jest „przyjęcie dodatkowych setek tysięcy ludzi z innych kręgów kulturowych”. (PAP)

Źródło: PAP

Komentarze

Zobacz także

6.000 zł kary dla Hanny Gronkiewicz-Waltz! Ale Pani Prezydent nie ma zamiaru płacić: odwołam się

Redakcja malydziennik

Od 3 lat Jan Paweł II oręduje za nami z Nieba

Redakcja malydziennik

W tym kraju bojkotują Coca-Colę i Pepsi. Wolą…

Redakcja malydziennik
Ładuję....